Co může Ubisoft dnes večer ukázat na své akci

Ve vývoji má pravděpodobně hned pět her ze série Assassin's Creed. Připomeneme vám je

Zdroj: Ubisoft
10. 9. 2022

Když dnes krátce před akcí Ubisoft Forward unikl další obrázek z chystané hry Assassin’s Creed Mirage, napadlo mě, že je to ideální příležitost zopakovat si, co nás vlastně na této prezentaci čeká. S jistotou víme, že se tu bude mluvit o chystaných hrách Mario + Rabbids Sparks of Hope nebo Skull and Bones. Ubisoft má věnovat pozornost rovněž mobilním titulům Tom Clancy’s Rainbow Six Mobile a Tom Clancy’s The Division Resurgence. A prostor minimálně v rámci pre-show má francouzský vydavatel věnovat také už vydaným hrám jako Brawlhalla, For Honor, The Crew 2 nebo Anno 1800.

Nemá ale smysl zastírat, že pro spoustu hráčů je hlavním taháme plánovaný velký blok věnovaný budoucnosti ságy Assassin’s Creed. Značka letos slaví 15. výročí, takže si koneckonců zaslouží pořádnou oslavu. Jak se v posledních dnech ukázalo, Ubisoft chystá víc než jednoho nového Assassina. Postupně k nám pronikly neoficiální informace z důvěryhodných zdrojů hned o několika různých titulech, které si stojí za to alespoň v krátkosti zrekapitulovat.

Assassin’s Creed Mirage

Tenhle titul pravděpodobně vyjde jako první už začátkem příštího roku. Ubisoft už jeho existenci oficiálně oznámil a na akci stoprocentně bude. Vydáme se do Bagdádu v 9. století a hlavním hrdinou bude mladý Basim, který se z pouličního zlodějíčka stane mistrem assassinem. Titul má nabídnout klasické prvky a hratelnost spíš jako v prvních dílech bez RPG prvků. Město bude rozdělené do čtyř čtvrtí a vypravíme se i za jeho brány. Máme používat vrhací dýky, schovávat se na střechách i v hustých davech rušných ulic. Mirage donedávna známý jako Rift původně měl vznikat coby DLC pro Valhallu a neměl by obsahovat skoro žádné pasáže ze současnosti. Více informací najdete v našem archivu.

Assassin’s Creed Project Red

Tato hra by měla být součástí oficiálně oznámeného, ale blíže nepředstaveného titulu Assassin’s Creed Infinity. Red má vyvíjet studio Ubisoft Quebec a vezme nás prý do feudálního Japonska.

Assassin’s Creed Project Hexe/Neo

I tento projekt patří pod Assassin’s Creed Infinity, ale zasazen bude úplně jinam a jindy. Vydáme se do Evropy 16. století a naším cílem bude Svatá říše římská. Hlavním tématem hry mají být čarodějnické procesy. Dobrodružství údajně primárně vyvíjí studio Ubisoft Montréal a má být velmi temné. U nás v redakci tento projekt spojujeme s nadějí, že by se mohl týkat i zemí Koruny české.

Assassin’s Creed Project Jade

Jade je mobilní projekt, který fanoušky vezme do Číny. Víc o něm bohužel nevíme.

Assassin’s Creed Project Nexus 

Jedná se o VR hru, která byla formálně oznámena už v září 2020. Zamířit by měla exkluzivně na headsety Oculus. Vzniká snad ve studiu Red Storm a představena byla společně s další VR hrou ze série Tom Clancy’s Splinter Cell. Ta však byla mezitím zrušena.

Assassin’s Creed Valhalla DLC

Na akci má být oznámeno rovněž poslední velké DLC pro Valhallu.

Už před pár lety navázal Ubisoft také spolupráci s Netflixem a výsledkem by mělo mimo jiné hned několik assassinských televizních adaptací. Je možné, že se něco o nich dozvíme právě dnes večer.

Zapomínat bychom neměli ani na stále spekulovaný remake prvního dílu, o němž ovšem někteří insideři tvrdí, že určitě existuje a jiní to naopak kategoricky vylučují.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru