Co mohou přinést The Game Awards 2018

Co mohou přinést The Game Awards 2018

Nového Vetřelce, RPG od Obsidianu, Supermana od Rocksteady i pokračování Dragon Age

30. 11. 2018

Slavnostní předávání cen The Game Awards 2018 se uskuteční v pátek 7. prosince ve 2:30 v noci středoevropského času. Geoff Keighley nás láká, že ceremoniál letos přinese oznámení více než 10 nových her a spoustu dalších informací o těch, které už známe. Z hlediska novinek by se mělo jednat o dosud vůbec nejsilnější ročník. A tak není divu, že jak se akce v kalifornském Los Angeles blíží, objevují se na internetu další a další náznaky i stopy projektů, které by se mohly na show prezentovat. Při absenci PlayStation Experience se nehledě na samotná ocenění bude pravděpodobně jednat o zajímavou tečku za končící sezónou. A pokud jde o odhalení, už v uplynulých letech si The Game Awards vybudovaly pověst malé E3.

Nový Vetřelec od Foxu

Už minulý týden se začalo na základě nejrůznějších náznaků a střípků informací spekulovat, že bude během slavnostního ceremoniálu představena nová akce Alien: Blackout s prvky persistentního multiplayeru. Pracovat na ní má tým Cold Iron Studios složený z veteránů Cryptic Studios, kteří momentálně spadají pod FoxNext, novou digitální divizi 20th Century Fox. Ti navíc skutečně už začátkem roku oznámili, že pod jejich vedením nějaká nová střílečka z vesmíru Vetřelců vzniká, a tak se další důkazy začaly rychle vršit. Na Twitteru se v září objevil chráněný profil hry s logem společnosti FoxNext, nedávno byla zaregistrovaná obchodní známka Alien: Blackout, která se má vztahovat ke hře, Keighleyho kumpán s pověstným smyslem pro konspiraci Hideo Kodžima se nechal vyfotit s rekvizitami z Vetřelců ve studiích 20th Century Fox a samotný Keighley lákal na The Game Awards obrázkem, který nápadně připomínal svou estetikou počítačové terminály ze slavného sci-fi hororu. Vše navíc doprovázel slogan “Worlds Will Change”, který fanouškům připomněl nechvalně proslulou korporaci Weyland-Yutani. Ta používá heslo “Building Better Worlds”.

Co mohou přinést The Game Awards 2018

Buďte u toho s námi

Živý přenos z The Game Awards 2018 můžete sledovat společně s námi s českým překladem a komentářem. Vortex se stal lokálním oficiálním partnerem akce, máme tedy od pořadatelů požehnání k tomu vám stream přinést v té nejlepší možné kvalitě.

Nové RPG od Obsidianu

Studio Obsidian Entertainment, které nedávno koupil Microsoft, přímo na svém webu láká tajuplným odpočítáváním na akci The Game Awards. Autoři her Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Alpha Protocol, Fallout: New Vegas, South Park: The Stick of Truth nebo Pillars of Eternity mají na akci představit nové RPG. To má ještě vyjít pod hlavičkou nového indie labelu Private Division, který patří Take-Two Interactive. Tuto informací potvrdil i moderátor a pořadatel akce Geoff Keighley. Na hře podle Kotaku pracují dva z designérů původního Falloutu Tim Cain a Leonard Boyarsky. S jistotou víme, že nepůjde o mobilní hru a že titul nemá obsahovat žádnou formu mikrotransakcí. Na základě dostupných propagačních obrázků fanoušci spekulují, zda by se nemohlo jednat o nějakou formu retro sci-fi na způsob sérií BioShock nebo právě Fallout. Tedy něco se archaickou futuristickou stylizací. Ostatně posuďte sami a podělte se o své postřehy. Hru bychom měli údajně sledovat z pohledu první osoby a s ohledem na to, že ji ještě nevydává Microsoft a je určitě nějakou dobu už ve vývoji, půjde nejspíš o multiplatformní titul.

Nový Superman od Rocksteady

O nové hře od Rocksteady Studios se čile spekuluje už několik let. Od vydání hitu Batman: Arkham Knight v roce 2015 o sobě dali vývojáři vědět jen o rok později jednohubkou v podobě Batman: Arkham VR. Britský tým spadající pod Warner Bros. Interactive Entertainment je přitom pravidelně spojován s možným pokusem vytvořit konečně pořádnou herní adaptaci Supermana. Koneckonců, když se jeho autorům podařilo prostřednictvím arkhamské série přesvědčit hráče po celém světě, že hry a komiksy mohou dohromady skutečně skvěle fungovat, proč se nepokusit o totéž znovu prostřednictvím ikonického muže z oceli, který je přímo prototypem superhrdiny? Stejně jako Bruce Wayne navíc i Clark Kent spadá pod nakladatelství DC Comics. Jenže konkrétních důkazů bylo ve skutečnosti v uplynulých letech minimum. Většina “zaručených zpráv” a “úniků” se ukázala být podvrhem jako naposledy plakát, který lákal na odhalení Supermana na letošní E3.

Teď se o hře, která se má jmenovat Superman: World’s Finest, spekuluje znovu díky záznamu na webu System Requirements. Ten však kromě vývojáře neobsahuje žádné další relevantní informace, takže může jít jen o další falešnou stopu. Fakt, že hra v databázi nese úplně stejný podtitul jako na zmíněném plakátu, může, ale také nemusí nic dokazovat. Třeba se jen vzájemně podporují dva podvrhy. Starší zprávy tvrdily, že půjde o open world se Supermanem, Batmanem a Robinem coby hratelnými postavami. Svět měl být živější než v případě arkhamské série a mělo v něm docházet ke spontánním zločinům a dalším událostem. Podtitul hry není nový, stejný název nese i komiksová série se zmíněnými hrdiny. I když nikdo v tuto chvíli nemůže zaručit pravost záznamu v databázi ani není jisté, jak její autoři brání případným podvrhům, stojí za zmínku, že na stejném místě se už v květnu objevil záznam Devil May Cry 5, tedy ještě předtím než byla hra oficiálně představena na E3 o měsíc později. Na druhé straně mluví se rovněž o tom, že Rocksteady budou ctít přijít s něčím originálnějším a ambicióznějším než je “jen” další komiksová adaptace.

Datum vydání Death Stranding

Těsně před akcí se objevily i zprávy o datu vydání Death Stranding. Nová Kodžimova hra by se sice za normálních okolností objevila určitě na PlayStation Experience, ale jak už bylo řečeno, Geoff Keighley je přítelem Kodžimy a očekávat nějakou novou informaci v souvislosti s netrpělivě vyhlíženým titulem není úplně beznadějné. Spekulace přiživila skutečnost, že se u Death Stranding na kanadském Walmartu objevila těsně před akcí informace, že hra vyjde v červnu příštího roku. Jistě, může jít o chybu, omyl anebo prostě jen nastřelené datum bez hlubšího kontextu. Nicméně možná si ještě vzpomenete, jak před letošní E3 stejný řetězec vyzradil hry Just Cause 4, Rage 2, Gears of War 5 nebo novou Forzu Horizon ještě předtím, než byly oficiálně oznámeny. Pravda, lákal i na tituly Borderlands 3 nebo nový Splinter Cell, které se nepotvrdily.

Ale pořád je tu důvod se informací zabývat. Spousta lidí tak nyní doufá, že Kodžima příští týden vystoupí na pódium a tuhle informací odhalí právě na The Game Awards. Kanadský Walmar sliboval vydání na 30. června. Když se na informaci jeden z hráčů zeptal na Twitteru, bylo mu dokonce potvrzeno, že nejde o omyl a produkt bude v červnu odeslán. Nicméně, držte naděje na uzdě, stále je vysoce pravděpodobné, že jde o chybný výklad a placeholder. 30. června je totiž nejen konec měsíce a pololetí, ale především neděle. A o víkendu hry – světe, div se – nevychází. Na konto kanadského Walmartu si nicméně zažertoval i Geoff Keighley, když na Twitteru v souvislosti s oznámeními napsal, že sledujeme účet @WalmartCanada.

Nový trailer a nové informace o Anthem

Chystané 3rd person akční on-line RPG Anthem od BioWare a EA se bude na The Game Awards prezentovat novou upoutávkou a dočkáme se zřejmě i dalších podrobností o samotné hře. Geoff Keighley to prozradil na Twitteru s tím, že na akci se objeví i Casey Hudson, který stál za trilogií Mass Effect. Hra má vyjít 22. února a jak jsme se ještě včera dozvěděli, uzavřená alfa se uskuteční už 8. a 9. prosince na PC, PS4 i Xboxu One.

Nový příspěvek do ságy Dragon Age

Tím však výčet novinek ze stáje BioWare nekončí. Poslední velký díl ze série Dragon Age s podtitulem Inquisition vyšel v roce 2014. Zmíněný Casey Hudson, který se před časem vrátil do studia v roli jednoho z vedoucích představitelů, teď na blogu láká, že studio v prosinci odhalí své další plány v souvislosti s touto ságou. BioWare už nějakou dobu podle něj pracují na nějakém tajném projektu z vesmíru Dragon Age a Hudson zdůraznil, že jde o důležitou značku studia, která bude brzy pokračovat. Vzhledem k tomu, že se odkazuje k prosinci a Inquisition se stal na The Game Awards hrou roku 2014, není s podivem, že lidé věří v oznámení příští týden. O Dragon Age už jsme nějakou dobu neslyšeli, po Mass Effectu na něj logicky přichází řada a jen kvůli novému traileru na Anthem by zřejmě Keighley nedělal takové pozdvižení, že se Casey Hudson na akci objeví. Není to ostatně první náznak nového dílu Dragon Age. Výkonným producentem další hry má být Mark Darrah, který v obdobné pozici figuroval i u starších dílů a momentálně také u Anthem. V této souvislosti ale stojí za připomenutí, že nový Dragon Age nemusí být nutně velké regulérní pokračování. Mark Darrah se třeba už dříve na Twitteru ptal lidí, zda by měli zájem o něco jako Dragon Age Tactics, případně, zda na PC, nebo jen na mobily a tablety. Vezměte tak v úvahu i možnost, že půjde o něco menšího.

Koncertní vystoupení

Během večera se dočkáme i hudební vsuvky. Na akci vystoupí skotský skladatel a producent Lorne Balfe, který je podepsán pod soundtracky k filmům Mission: Impossible – Fallout nebo Tučňáci z Madagaskaru, ale i řadou videoher. Jeho hudbu jste mohli zaslechnout ve hrách Call of Duty: Modern Warfare 2, Crysis 2, Beyond: Two Souls, FIFA 19, Battlefield V nebo v sériích Skylanders či Assassin’s Creed. Coby dirigent bude během slavnostního večera řídit veškerá hudební vystoupení.

Metal Gear, Call of Juarez či Avengers?

Kromě všech výše zmíněných věcí se v posledních týdnech a měsících spekulovalo opakovaně i o remasterech starších Metal Gearů a také comebacku westernové série Call of Juarez od polského Techlandu, která by po vydání Red Dead Redemption 2 mohla potěšit minimálně hráče na PC. Poslední hodiny přinesly rovněž informaci, že by se mohla na The Game Awards konečně v plné parádě představit nová hra podle Avengers od Marvelu. Tu Square Enix coby vydavatel oznámil už loni v lednu a pracovat na ní mají studia Crystal Dynamics a Eidos Montreal. S výjimkou teaseru jsme z ní ale dosud nic neviděli. A proč by se to mohlo změnit právě teď? Na The Game Awards se totiž objeví Joe a Anthony Russo, režiséři filmu Avengers: Infinity War nebo Kapitána Ameriky. Na Twitteru to oznámil sám Geoff Keighley.

A jaké oznámení by udělalo největší radost vám? Podělte se o své postřehy v komentářích.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru