Climber vás nechá dobýt vrchol Everestu nebo K2

Climber vás nechá dobýt vrchol Everestu nebo K2

V novém titulu si zahrajeme na horolezce. Budeme bojovat s terénem, počasím i únavou

Zdroj: Art Games Studio
27. 9. 2021

Letos v březnu jsme psali o hře Insurmountable, v níž se můžete stát horolezcem. Titul vyšel koncem dubna a i když se nestal hitem, hráčům se podle ohlasů zjevně líbí. Jak si ale posteskli i někteří z vás, nešlo přímo o realisticky zpracovanou simulaci. Právě takovou alternativou má být hra Climber: Sky is the Limit od týmu Art Games Studio, která má ještě letos dorazit na Steam a její autoři se chystají spustit crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru.

Autoři lákají, že v jejich first person survival simulaci se pokusíme zdolat některé z nejvyšších a nejnebezpečnějších vrcholů včetně Everestu, K2 a Broad Peak. Abychom se ale na podobnou expedici vůbec mohli vypravit, musíme nejdříve najít sponzory a naplánovat celou cestu. Na místě pak budeme bojovat s nepříznivým počasím, osvojíme si práci se všemožným horolezeckým náčiním a musíme předejít vyčerpání.

Pokud budete hledat další výzvu, můžete se pokusit dobýt horu bez kyslíkové masky, nebo se dostat až na vrchol za tmy.

Každá expedice má být jiná, už proto, že na vrchol koneckonců nevede jen jedna trasa. Cestu si máme vybírat obezřetně, protože každá má podle autorů své výhody i nedostatky. I její volba může rozhodnout o tom, zda nás při výstupu zastihnou rozmary extrémního počasí, či nikoli. Důležité je podle týmu nejen to, kudy se vydáme, ale také to, kdy na cestu vyrazíme. Na delší bezpečnější cestě vás například může zastihnout a uvěznit bouře, zatímco náročnější výstup můžete stihnout včas, ale skrývá jiná rizika.

Plánovat je třeba obezřetně i příděly jídla, protože hlad hráče připraví o energii i o morálku, tvrdí autoři. Pokud neunesete svou výbavu, můžete se cestou něčeho zbavit. Co ale můžete doopravdy postrádat? Pronásledovat vás samozřejmě bude také zima. Nesmíte prochladnout, jinak jste skončili. A pokud naopak budete hledat další výzvu, můžete se pokusit dobýt horu bez kyslíkové masky, nebo se dostat až na vrchol za tmy. 

Samotní autoři říkají, že jde o první podobnou simulaci. Lákají na nejnebezpečnější a nejobtížnější vrcholy, kde vládne extrémní počasí. Hra proto vzniká ve spolupráci s odborníky z tohoto oboru. Vývojáři slibují realistickou grafiku, ale v tomto smyslu určitě držte očekávání na uzdě. Podobné simulace nebývají těmi nejkrásnějšími hrami na světě.

Climber: Sky is the Limit míří na PC. Kampaň na Kickstarteru má začít během několika týdnů, ale už během říjnového Steam Next Festu od 1. do 7. října bude k dispozici hratelná demoverze. Brzy se tak můžete sami přesvědčit, zda si zasluhuje novinka vaši pozornost.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru