Čínský výrobce příslušenství ukázal údajný Switch Mini

Čínský výrobce příslušenství ukázal údajný Switch Mini

Společnost HonSon podle svého vyjádření vycházela z tajných informací a čeká na Nintendo

20. 6. 2019

Následující informace je stále třeba brát s velkou rezervou, ale současně jsme je už nemohli dál ignorovat, protože se opravdu mohou zakládat na skutečnosti. Dlouho spekulovaný levnější model konzole Switch od Nintenda by totiž mohl konečně znát svou podobu. Údajný design se dostal na veřejnost díky čínskému výrobci příslušenství značky HonSon. Osekaný čistokrevný handheld na obrázcích přitom nápadně připomíná některé dřívější kreace šikovných fanoušků, kteří vycházeli z informací, že by novinka měla či mohla přijít o možnost oddělit Joy-Cony.

Nový model by tak podobně jako v případě levnějšího handheldu 2DS, který se odštěpil od 3DS a postrádal stereoskopické zobrazení, přišel o klíčovou funkci, která zařízení v podstatě dala jméno. Už dříve se rovněž spekulovalo, že by zeštíhlený model přišel rovněž o podporu HD rumblu a nešlo by jej údajně ani připojit k televizi prostřednictvím doku. Pokud by navíc nebylo možné odejmout ovladače, některé hry založené na pohybovaném ovládání byste si pravděpodobně na nové cestovní verzi vůbec nezahráli.

Zástupce HonSonu prohlásil, že vycházeli z tajných informací a čekají, až Nintendo oficiálně nový systém oznámí.

Fotky příslušenství, kterému dělá společnost právě nový Switch, na Twitteru zveřejnil uživatel s přezdívkou CptnAlex. Výrobce zařízení nazývá Switch Mini a má k němu nabídnout cestovní pouzdro, ochranný obal nebo třeba fólii na displej. Tohle neoficiální “oznámení” může být důsledkem něčí grandiózní chyby v případě, že by skutečně výrobce už kvůli přípravě příslušenství, které musí být na trhu včas, znal podrobnosti o novince přímo od Nintenda. Stejně tak se ale může jednat o další podvrh nebo vlastní vizualizaci čínské firmy, které se snaží předstihnout konkurenci a získat pozornost zákazníků.

Výrobce podobné produkty skutečně nabízí včetně plejády těch pro takzvaný Switch Mini a magazín Nintendo Life ho oslovil, aby se k úniku vyjádřil. Zástupce HonSonu prohlásil, že vycházeli z tajných informací a čekají, až Nintendo oficiálně nový systém oznámí. Posléze prý upraví podobu příslušenství tak, aby přesně odpovídalo konzoli. Teprve pak firma začne s vlastní výrobou. Podle výrobce a jeho informací je Switch Mini menší než stávající verze, jak název ostatně napovídá.

Pokud bychom měli obrázkům uvěřit, zdá se Switch Mini může mít klasický spojený křížový ovladač namísto dosavadního tlačítkového řešení. Odlišná je i podoba shoulder tlačítek. Zařízení naopak dál počítá s klasickým sluchátkovým vstupem i USB-C portem.

Spekulace ohledně nových verzí Switche, tedy nejen menší a levnější, ale i nějaké vylepšené, v posledních měsících přiživily zprávy listů The Wall Street Journal a Nikkei. Mluvilo se například o tom, že by se upgradovaný Switch mohl dočkat úspornější, jasnějšího a lehčího displeje. Magazín Nintendo Life navíc vypátral další příslušenství pro Switch Mini nezávisle na uživateli s přezdívkou CptnAlex. Některé z obrázků konzole přitom vycházejí ze starších výtvorů fanoušků, ale současně existují drobné rozdíly a výrobce už může mít k dispozici přesnější rozměry a schémata.

Na veletrhu E3 se objevil jiný čínský výrobce příslušenství, který tu ukazoval téměř stejně vypadající prototyp Switche vytisknutý na 3D tiskárně.

Jeden z obrázků je navíc úplně nový, jak upozorňuje web Nintendo Life a nikde dřív se údajně neobjevil. Pokud si vzpomenete na nějaké úniky mobilů či tabletů, určitě si vybavíte případy, kdy k nim došlo právě díky výrobcům příslušenství, kteří mají v předstihu k dispozici potřebné informace i dokumentaci.

Je tu ale ještě jeden zajímavý detail, na který upozornil CptnAlex a uživatel Twitteru Ray Strazdas, respektive magazín Ars Technica. Na veletrhu E3 se objevil jiný čínský výrobce příslušenství, který tu ukazoval téměř stejně vypadající prototyp Switche vytisknutý na 3D tiskárně. Demonstrovala ho tu společnost iPega. Možná je to náhoda, možná obě společnosti vycházejí ze stejných podkladů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru