Čínská verze Fortnite končí po letech testování

Čínská verze Fortnite končí po letech testování

Epic musel hru přejmenovat a ohnout její obsah. Schválení pro vstup na trh ale nedostala

Zdroj: Epic Games
2. 11. 2021

Není sporu o tom, že čínský trh s videohrami je pohledem zvenčí poněkud specifický. Jak už mnohokrát zaznělo, chutě tamějších hráčů se od těch našich výrazně liší a do obsahu či podoby jednotlivých titulů ve velkém vstupuje státní regulace. Žádná krev, žádná mrtvá těla, vše se musí podobat hře, i když jde o zpracování reálného tématu a v neposlední řadě také nutnost pamatovat na omezení, které se v případě online her týká počtu hodin vymezených mladistvým pro připojení a samotné hraní. Snad i z těchto důvodů končí iniciativa Epic Games a Tencentu, přivést na čínský trh Fortnite, který byl po dobu dvou let ve fázi testování a stále se neblížil k tomu, aby mu bylo uděleno povolení být oficiálně distribuovaným a hlavně monetizovaným produktem.

O blížícím se konci Fortress Night – jak se čínská verze Fortnitu jmenuje – informují zahraniční média s odvoláním na zprávu z oficiálního webu hry. Není příliš dlouhá a jde bez bližšího vysvětlení rovnou k tomu nejdůležitějšímu. „Testování hry Fortress Night se chýlí ke konci a v nejbližší době dojde k vypnutí serverů,“ uvádí vývojáři. Už od včerejšího dne tak přestala fungovat možnost registrace nových hráčů a od 15. listopadu už hra jednoduše nepoběží. „Děkujeme všem, kdo nastoupili do autobusu a zúčastnili se betaverze,“ uzavírají vývojáři svůj vzkaz a velmi rychle se s fanoušky loučí.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že pouze končí fáze testování, na kterou po nějaké době naváže vydání ostré verze, nikdo tak ke zprávě nepřistupuje. Relevantní informace přináší analytik Daniel Ahmad, který se specializuje na Čínu a přidává důležitý kontext. Jak už zaznělo výše, hra se v Číně ani nejmenovala Fortnite a nebyla s původní hrou provozovanou v ostatních regionech kompatibilní. Společnosti Epic a Tencent přitom musely vynaložit nemalé finanční prostředky, aby daly celou věc do pohybu a hlavně přišly s kýženými změnami, které by nebránily státnímu schválení distribuce a fungování. To podle Ahmada ale bylo stále v nedohlednu a způsobilo ukončení celé iniciativy.

Je však otázkou, nakolik to vývojářům či Tencentu, který v Epic Games vlastní 40procentní podíl, vlastně uškodí. Zástupci ani jedné společnosti neposkytli alespoň prozatím žádné bližší vyjádření a pořád existuje pro čínské hráče alespoň částečná naděje, že jde o informační šum či neporozumění aktuálnímu stavu a Fortnite v Číně nakonec vyjde. Ovšem kdyby ne, budou to v první řadě hráči, kterým to může být s přihlédnutím k množství dalších titulů vlastně docela jedno…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru