Chystá se Zaklínač v podobě strategie

Chystá se Zaklínač v podobě strategie

Fanoušci pracují na modifikaci pro Total War. CD Projekt se mezitím usmířil se Sapkowským

22. 12. 2019

Zatímco polské studio CD Projekt RED kutí Cyberpunk 2077, Zaklínač od Netflixu dobývá televizní obrazovky. Na comeback digitálního Geralta ale nemusíte jen odevzdaně čekat. Můžete také zkoušet všemožné komunitní projekty a modifikace od fanoušků. Jednou takovou má být i totální konverze strategie Medieval II: Total War: Kingdoms. Všeříkající titul Witcher: Total War láká na oblíbené postavy, frakce i místa. Inspiruje se údajně knihami, hrami i seriálem. Projekt je na samém počátku a jako takový klasicky hledá další šikovné vývojáře ochotné zapojit se do práce.

Na začátku by modifikace měla nabídnout tři hratelné strany a menší mapu. Časem by se měl svět rozvinout do kompletní podoby a hra obsáhnout 29 hratelných aliancí.

Totální konverze nejrůznějších her ze série Total War se už tradičně těší značné popularitě. Najdete mezi nimi světové války, The Elder Scrolls, Pána prstenů i Hru o trůny. Zaklínač může kráčet v jejich stopách. Na začátku by modifikace měla nabídnout tři hratelné strany a menší mapu. Časem by se měl svět rozvinout do kompletní podoby a hra obsáhnout 29 hratelných aliancí. Co to ale znamená v praxi? Úvodní mapa prý pokryje Velen a Novigrad. Novigrad bude rovněž patřit mezi hratelné strany spolu s Redanií a Nilfgaardem. V tu chvíli autoři vydají jakési demo jako ochutnávku celkové vize.

Posléze chtějí vývojáři trochu experimentovat. Do stejné mapy přidají další frakce, aby zjistili, zda bude fungovat i s šesti stranami, anebo začne být přecpaná. Pak se teprve přesunou na další území a další aliance. Výsledkem má být už zmíněných 29 hratelných frakcí. Úvodní kampaň začne v roce 1272, celá pak odstartuje roku 1269. Jako základ pro svět jako takový poslouží mapa od CD Projektu. Gwent zase inspiroval podobu hry a její postavy. V konverzi by se měla objevit i všemožná monstra, ale nepůjde o klasické jednotky.

Naopak zaklínači se ve hře objeví nejen coby skriptovaná specialita, ale půjde i o součást vašich řad. Autoři se podle vlastních slov inspirovali i jinými mody pro Total War jako Divide and Conquer, The Elder Scrolls, Stainless Steel nebo Beginning of the End Times. Komunitní projekt už se představil také prostřednictvím prvních obrázků, ale samotní autoři jasně deklarují, že jsou na samém počátku. Neslibují ani žádný termín vydání. Na projektu momentálně dělají jen tři lidé a modifikaci se samozřejmě věnují výhradně ve volném čase. I proto stále hledají další ochotné pomocníky.

Je docela legrační náhoda, že představitel seriálového Geralta Henry Cavill v aktuálním rozhovoru pro magazín GQ prohlásil, že miluje Total War. Klidně by si tak mohl modifikaci v budoucnu také zahrát a pak ponouknout všechny zúčastněné strany k nějaké oficiální spolupráci…

Chystá se Zaklínač v podobě strategie

Sapkowski a CD Projekt urovnali své spory

Víte, jak se říká, že by si lidé měli odpouštět a být na sebe hodní. Třeba alespoň o Vánocích. Těsně před svátky v době premiéry seriálu od Netflixu jsme se dozvěděli, že polský spisovatel a autor Zaklínače Andrzej Sapkowski urovnal své vztahy s CD Projektem. Obě strany podepsaly novou dohodu vyjasňující problematické spory ohledně autorských práv a podílu ze zisků, které vývojářům plynou z herní adaptace knižní předlohy. Podle CD Projektu má jít o novou kapitolu vztahů. Prezident firmy Adam Kiciński prohlásil, že vždy obdivovali autora Zaklínače a byl pro ně obrovskou inspirací. Ujednání vyjasňuje oboustranné vztahy, dosavadní závazky a upravuje i ty budoucí, u nichž nastavuje další mantinely. Jen tak jasné, že CD Projekt se Zaklínačem rozhodně počítá i do budoucna. Smlouva garantuje studiu nová práva a potvrzuje, že mohou používat tuto značku ve videohrách, komiksech, stolních hrách a propagačních předmětech.

Ve sporu přitom šlo o velké peníze. Kauze jsme se věnovali opakovaně, tak jen stručně připomeneme, že Sapkowski se od roku 2018 dožadoval dalších kompenzací za výdělky plynoucí z prodeje her. Po vývojářích chtěl 16 milionů dolarů s odvoláním na polskou legislativu, která umožňuje dodatečné kompenzace v případě, že původní částka za autorská práva byla příliš nízká. Jinými slovy, série byla úspěšnější, než všechny zúčastněné strany původně předpokládaly a Sapkowski chtěl více peněz ze své značky, kterou autorům svěřil. Ti od počátku deklarovali ochotu dohodnout se, ale požadovaná částka se jim zdála přemrštěná. I díky hrám od CD Projektu se o Zaklínače začal později zajímat třeba Netflix. V roce 2017 v rozhovoru pro magazín Eurogamer Sapkowski připustil, že byl hloupý, když autory podcenil. Nabídli mu procenta ze zisku, ale on jim nevěřil, nemyslel si, že hra vydělá, a tak dal přednost jistotě v podobě jednorázové platby. Nevěřil v úspěch CD Projektu a opakovaně si to pak vyčítal. Detaily nové dohody mezi spisovatelem a vývojáři nejsou známé, ale je rozhodně povzbudivé, že se obě strany smířily.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru