Chystá se seriál podle Brothers in Arms od Gearboxu

Zaměří se na neznámé příběhy z druhé světové války. Sledovat bude hrdiny obou stran

Zdroj: Gearbox
27. 4. 2020

Zatímco stále marně čekáme na pokračování série Brothers in Arms od Gearboxu, magazín Hollywood Reporter přinesl zprávu, že se chystá televizní seriál podle této značky. Což je o to úsměvnější, že o hrách se vždy mluvilo jako o herní variaci na seriál Bratrstvo neohrožených. Showrunnerm bude Scott Rosenbaum a spolu s šéfem Gearboxu Randym Pitchfordem má u projektu figurovat také v roli výkonného producenta.

“Miluji příběhy, které jsme vyprávěli ve videohrách, a máme další,” uvedl Pitchford. Ale televizní pořad podle jeho slov umožní představit celou látku z ještě širší perspektivy. Stejně jako hry bude první sezóna inspirovaná skutečnými událostmi druhé světové války. Úvodní epizody se zaměří na operaci Exercise Tiger, známou též jako Operace Tiger, což bylo jedno z tajných cvičení na invazi do Normandie. Došlo k němu k překvapivě velkým ztrátám na životech.

„Skoro 800 amerických vojáků bylo zabito a muselo to být utajeno, protože se spojenci chystali na skutečnou invazi do Normandie.“

Tenhle příběh nebyl podle Rosenbauma nikdy využit v televizním projektu. “Skoro 800 amerických vojáků bylo zabito a muselo to být utajeno, protože se spojenci chystali na skutečnou invazi do Normandie,” uvedl. Příběh se zaměří na skupinku osmi mužů, kteří musí zachránit svého velícího důstojníka ze spárů Osy, než odhalí plány na den D.

Seriál má zobrazit postavy obou znepřátelených stran včetně reálných postav. Podle Rosenbauma jde svým způsobem o unikátní možnost vcítit se i do kůže německých vojáků včetně těch ve velení. Autoři se domnívají, že se výsledek bude velmi lišit od dosavadních seriálů z druhé světové války. Současně ale vypichují právě i bratrství tak typické pro Bratrstvo neohrožených. Těšit se můžeme na obyčejné muže i ženy v armádě, v odboji i mezi civilisty. Ti všichni sehrají svou roli v neznámých příbězích z druhé světové války.

Gearbox má podle filmařů plnou kreativní kontrolu, protože nejlépe ví, co budou hráči chtít a očekávat.

Podle Rosenbauma ho právě tato odlišnost k projektu přilákala. Skoro všechny podobné seriály, s nimiž se setkal, podle něj působily jako něco, co už dříve viděl. Když za ním přišli lidé z Gearboxu, hned ho zaujali svou odlišnou vizí. Natáčení seriálu zatím neodstartovalo, ale tým už aktivně hledá schopné režiséry i partnera, který by seriál zařadil do svého vysílání.

Casting se pochopitelně také zatím nerozeběhl, ale Randy Pitchford si kromě známých jmen přeje vidět i nějaké neokoukané tváře. Filmaři přitom tvrdí, že budou respektovat původní značku. Gearbox má podle nich plnou kreativní kontrolu, protože nejlépe ví, co budou hráči chtít a očekávat. Současně ale tým chce přinést do seriálu věci, které ve hře nebyly, a přitáhnout ke značce rovněž nehráče.

Už v únoru Gearbox oznámil filmovou adaptaci jiné herní série – Borderlands. Točit ji má režisér Eli Roth.

Brothers in Arms v kostce

První díl série s podtitulem Road to Hill 30 vyšel v únoru 2005 a brzy následovalo pokračování Earned in Blood. Taktická akce z druhé světové války je ale mnohem rozvětvenější a časem se probojovala prostřednictvím různých spin-offů třeba i na mobily a handheldy. Jednalo se o skvělý protipól k Medal of Honor a Call of Duty. Poslední regulérní díl s podtitulem Hell’s Highway vyšel v roce 2008 a příběh hry zůstal přitom otevřený. Samotný Randy Pitchford od roku 2014 cyklicky opakuje, že nový díl je něco, na čem “už nějakou dobu pracují”. I při zrušení Furious 4 v roce 2015 padlo znovu ujištění o nových autentických Brothers in Arms.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru