Chyba ve WoW odstranila postup některých postav

Bizarní bug na jednom ze serverů odebral úrovně a výbavu získané za posledních deset let

Zdroj: Blizzard Entertainment
25. 9. 2020
Název hry: World of Warcraft Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 11. 2004 Platformy: , Žánr:

Blizzard Entertainment stojící za vývojem již šestnáct let fungujícího MMORPG World of Warcraft připravil hráčům pozoruhodný výlet do minulosti. Bizarní chybou totiž došlo k odstranění velké části odehraného postupu a k návratu stavu a úrovní postav až o deset let nazpátek. Problémy se podle všeho týkají výhradně serveru Khadgar, kde někteří hráči zjistili, že jejich postavy buďto vůbec neexistují, nebo se ve hře nachází v podobě podivných klonů odpovídajících tomu, jak vypadaly v době vydání datadisku Cataclysm.

Avataři tedy mají tehdejší výbavu a úroveň, která zpravidle nepřekračuje hodnotu 85, odkud přichází i možná spojitost se zmiňovaným rozšířením. Že z toho hráči nejsou bůhvíjak nadšení, dokazuje například příspěvek na Redditu, ve kterém se píše o přerušeném raidu z důvodu odebraných nebo znehodnocených postav. Další příklad reakce komunity sdílel na YouTube uživatel MadSeasonShow, jehož se problémy dotkly v případě všech 12 rozehraných postav. Jedna z nich se například vrátila k předchozímu jménu a o necelých 40 úrovní nazpět, zatímco do dalšího slotu zmizel bojovník, kterého hráč už před dlouhou dobou smazal.

Jiným problémem jsou samozřejmě zcela chybějící postavy, nicméně Blizzard všechny v rozsáhlém vláknu na fórech hry ubezpečuje, že o problému ví a řeší jej. Žádná z postav prý není ztracená permanentně. „Práce na vyřešení těchto problémů pokračují, ale kromě toho, že se situací zabýváme, nemáme v tuto chvíli žádné větší detaily,“ uvádí Blizzard na fórech a vyzývá k trpělivosti. Jenže právě té se některým hráčům nedostává zejména z toho důvodu, že Blizzard neuvádí ani přibližný časový rámec, v němž zjedná nápravu. „Zdá se, že původní postavy vyšších úrovní nezmizely, takže naše týmy zkoumají, co problém způsobilo, jak tomu zabránit a jak k těmto postavám vrátit přístup,“ píše se dál v příspěvku. Někteří hráči přitom přišli s teorií, že tato chyba mohla vzniknout z důvodu probíhajícího slučování serverů, jež má na serveru Khadgar zvýšit populaci.

To je ale prostá spekulace, a pokud Blizzard neřekne nic bližšího, o skutečných příčinách se můžeme jen dohadovat. Pro Blizzard je navíc současná situace o to náročnější, když studio vedle opravování chyb pracuje na přípravách vydání dalšího datadisku jménem Shadowlands, který dorazí 27. října.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru