The Sims 4

Chyba v The Sims 4 volala na hráče sociálku

Twitter byl zaplaven depresivními zprávami frustrovaných virtuálních rodičů

26. 7. 2019
Název: The Sims 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 2. 9. 2014

O The Sims 4 se v posledních týdnech mluvilo zejména v souvislosti se změnou grafické podoby přebalů, fanoušci hry a pravidelní hráči ale po předposlední aktualizaci mluvili o něčem jiném. Do hry totiž s předchozí aktualizací dorazila bizarní chyba, která mohla za to, že hráčům mizeli děti jakéhokoli věku. A to ne jen tak ledajakým způsobem – odnášela si je totiž sociálka, byť ta ve hře oficiálně není.

Do třetího dílu hry byly v sérii přítomné postavy sociálních pracovníků, kteří nastoupili na scénu v momentě, kdy se hráči přestávali starat o potřeby svých ratolestí (anebo třeba i domácích mazlíčků) a děti ve jménu zachování kvalitní péče odnášeli pryč. Ve čtvrtém díle jen dítě v oblaku kouře zmizí a objeví se hlášení o odebrání. Stát se to může nejen tehdy, když nejsou potřeby dítěte naplňovány a dostanou se na minimum, ale například i v momentech, když z domácnosti vymizí dospělí, například vinou úmrtí.

Dítku mohl v rukách uváznout prakticky libovolný objekt a daná postavička nemohla vykonávat žádné jiné činnosti.

Tato replika reality je zajímavá a dosud byla i funkční, průšvih ale nastal v momentě, kdy k mizení dětí začalo docházet vinou chyby hry. V poslední době kupříkladu dítku mohl v rukách uváznout prakticky libovolný objekt a daná postavička nemohla vykonávat žádné jiné činnosti. A pak už jen nastal hlad, spánková deprivace a oblak kouře doprovázený smutným hlášením. Jiným hráčům se pak stávalo to, že po ulehnutí dítě ihned vstane, po sednutí si na WC taktéž a po uchopení svačiny ji okamžitě odkládá zpět na stůl. Dalo by se říci, že se jedná o klasické chování zlobivých dětí, jenže v reálu se hladové dítě někdy přeci alespoň nají, nebo na smrt unavené dítko upadne do hlubokého spánku klidně i při hře, ne však v The Sims 4. Kvůli tomu opět mohly potřeby dítěte klesnout na minimum a následoval známý scénář.

Twitter zaplavily vtipné komentáře narážející na bizarní chyby hry a na frustraci, jakou to mohlo vyvolávat u rodinných typů hráčů. Jeden tweet níže přikládám pro ukázku, sbírku vybraných můžete spatřit například na webu Polygon. A zoufalé situace si samozřejmě začaly žádat také zoufalá řešení a sami hráči začali přemýšlet, co s tím. Možností bylo několik, například jeden z hráčů zjistil (viz stránky EA), že když v režimu stavby postaví cokoli na místě, kde se aktuálně nachází potomek s uvízlým předmětem v ruce, tak se postavička přemístí a cokoli drží, to pustí, čímž se tento problém ihned vyřeší. Mezi další možnosti oprav patřila oprava souborů hry v aplikaci Origin, nebo občas mohlo pomoci už jen odhlášení ze hry a její opětovné spuštění.

Vývojáři ale naštěstí nezůstali vůči nešťastným potomkům neteční a po měsíci vydali aktualizaci opravující ty největší neduhy. Patch 1.53.115 opravil zasekávání předmětů v rukách, oficiální seznam oprav ale o dalších a na Twitteru i na fórech hry zmíněných situacích mlčí. Uvidíme tedy, zda se podařilo rozjetou sociálku dostat zpět pod kontrolu, či zda ještě budou nutné nějaké zásahy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru