NHL 20, EA Sports, Chyba v obchodu Xboxu předčasně zpřístupnila NHL 20

Chyba v obchodu Xboxu předčasně zpřístupnila NHL 20

Pár šťastlivcům se hra odemkla, jednomu z nich to ale vyneslo ban

14. 8. 2019
Název: NHL 20 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

Přednostní přístup do hry zpravidla nebývá ničím vzácným – pokud se hráči rozhodnou autory podpořit předobjednávkou, mohou za odměnu získat přístup o pár dní dříve, anebo se například mohou do vybraného titulu podívat s předstihem díky pozvánce do betaverze. Chystané NHL 20 není výjimkou a poslední velká otevřená testovací fáze proběhla v červenci (viz naše dojmy). Nicméně nyní se ukázalo, že pár předobjednávajících šťastlivců se mohlo do hry podívat ještě jednou. O plánovaný marketingový tah ale nešlo, neboť z vyjádření EA vyplývá, že došlo k chybě.

Kde vznikla, to není zcela jasné, těžko ji ale hledat na straně hráčů. Mnohem pravděpodobněji se jeví varianta závady vzniklé buďto u EA, nebo na stránkách obchodu Xboxu, kde k tomuto incidentu došlo. Důsledkem bylo to, že blíže neupřesněnému počtu hráčů na Xbox One bylo předčasně odemčeno NHL 20. A jednomu z nich to bohužel přineslo dokonce i ban.

Jednoho hráče trest neminul

Důvodem pro uštědřený ban může být forma ochrany, v rámci které například Microsoft i Sony kontrolují hraní dosud nevydaných titulů na běžných konzolích (tedy například ne na takzvaných devkitech) a snaží se zamezit únikům dat či rovnou krádežím her z distribučních sítí. V tomto případě šlo ale prokazatelně o jiný případ a v EA se k tomu staví čelem. Z prohlášení komunitního manažera série NHL na Twitteru vyplývá, že zákaz přístupu obdržel pouze jediný hráč a vydavatel již spolupracuje s Microsoftem na nápravě tohoto přešlapu.

Z vyjádření nadále vyplývá, že nikdo další už penalizovaný nebude, a to ani v případě, že si svůj postup hrou zaznamenával. EA ale jedním dechem dodávají, že jakákoli videa zveřejněná v souvislosti s tímto únikem pocházejí z rozpracované verze hry. Zároveň platí, že postup odehraný v režimech Hockey Ultimate Team a World of Chel bude s vydáním hry resetován. Navrch nikdo z hráčů nepřijde o možnost přístupu ke speciálním bonusům k předobjednávkám. To zjevně platí pro ty, kteří NHL 20 touto formou mohli vyzkoušet a kdo již kupříkladu nějaký z bonusů využil.

Ostatní hráči si každopádně počkají až na září, kdy hra v plné verzi dorazí na PlayStation 4 a na Xbox One. Z ostatních aktualit mohu připomenout, že nový ročník NHL sice stále ještě nepřináší přechod na Frostbite, přinese ale přepracovaný systém střelby a přihrávek. Fandové virtuálního ledního hokeje se také mohou těšit na novou komentátorskou dvojici i na vlastní variaci na battle royale. Pro úplnost mohu ještě dodat, že na přebal se tentokrát dostal jedenadvacetiletý Auston Matthews z týmu Toronto Maple Leafs.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru