Chyba se stahováním na PS5 má provizorní řešení

Chyba se stahováním na PS5 má provizorní řešení

Co máte dělat, když se vám zasekne hra ve frontě? Sony přišla s dočasnou nápravou

Zdroj: Sony
21. 11. 2020

Jeden z nejpalčivějších problémů, který sužuje novopečené majitele konzole PlayStation 5, má alespoň provizorní řešení. Jak už jsme vás informovali dříve, dashboard PS5 se potýká s chybou, kvůli níž se může nově stahovaná hra zaseknout a nelze ji ani stáhnout ani proces zrušit a odstartovat znovu. Až dosud bylo jediným možným řešením resetovat konzoli do továrního nastavení, což s sebou neslo i smazání veškerého dříve staženého obsahu. Přesvědčili jsme se o tom bohužel na vlastní kůži ještě před uvedením PS5 na trh a poté i řada dalších hráčů, kteří začali hlásit podobné problémy.

Pokud se vás problém týká, můžete zkusit spustit PS5 v takzvaném safe módu a z něj vybrat možnost Rebuild Database.

Chyba se může náhodně vyskytnout v jakoukoli chvíli a postihuje zřejmě různé hry i aplikace. I když nezablokuje celou frontu stahování a po zaseknuté věci je možné korektně stáhnout jiné, k problémovému titulu už se nedostanete bez resetu. Tedy nedostali jste se, protože společnost Sony přišla s dočasným náhradním řešením.

Pokud se vás problém týká, můžete zkusit spustit PS5 v takzvaném safe módu a z něj vybrat možnost Rebuild Database. Postup je velice snadný a zvládne ho každý. Do bezpečného režimu, jak Sony v češtině mód nazývá, se dostanete na konzolích PS4 a PS5 úplně stejně. Systém se spustí jen se základními funkcemi, které mají pomoci vyřešit různé potenciální problémy. Postup najdete níže nebo na zvláštní stránce Sony s dalšími podrobnostmi.

Důležitou podmínkou přitom je, abyste měli poslední verzi systémového softwaru. Zmiňuje to nejen samotná Sony, ale z vlastní zkušenosti vím, že tento tip ještě před dvěma týdny určitě nefungoval. Nebo ne vždy. Když jsem sám chybu řešil a nebyla ještě identifikována jako nějaký globální problém, hledal jsem rady všude možně. A objevil jsem podobnou anomálii, se kterou se setkávali už uživatelé na PS4. Nešlo o stejný problém, ale opravdu velmi podobný. Zde bylo rovněž řešením uvést konzoli do safe módu a zvolit funkci Rebuild Database. Mně však tip tehdy nepomohl a logicky jsem se domníval, že nejde na PS5 aplikovat.

Určitě tu tedy bude nějaká souvislost s poslední verzí firmwaru. Ta vyšla tento týden a mnoho lidí věřilo, že tento problém opraví, podobně jako bug, který zapříčinil, že někdy PS5 uživateli nabídne prioritně ke stažení nebo ke spuštění PS4 verzi cross-gen hry namísto nativní PS5 verze. Zmíněný system software update ale přinesl “jen” vylepšení výkonu, respektive společnost Sony neuvedla podrobnosti, zda řeší i další problémy jako ty zmíněné nebo nějaké další. Někteří uživatelé si stěžují třeba na problémy s režimem spánku či padání konzole.

Hráči postižení zablokovaným stahováním hlásí, že jim nový tip pomohl, což je skvělá zpráva. Podstatné přitom je, že tento postup vás nepřipraví o žádná dříve stažená data. Zatím bohužel není jasné, zda řešení pomohlo všem ani to, kdy Sony přijde s nějakou definitivní verzí.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru