Christopher Nolan má zájem udělat hry podle svých filmů

Christopher Nolan má zájem udělat hry podle svých filmů

Dělat filmy je složité a zabere to spoustu času. Dělat hry je ale podle něj ještě složitější

Zdroj: koláž/Vortex
23. 12. 2020

Režisér Christopher Nolan, který je podepsaný pod filmy jako Dokonalý trik, Počátek, Interstellar nebo batmanovskou trilogií s Christianem Balem v hlavní roli, se nechal slyšet, že by měl zájem, aby na základě jeho snímků vznikly videoherní adaptace. Prohlásil to v rozhovoru s Geoffem Keighleym. Ten se ho na základě dotazu od fanouška zeptal, zda si někdy přál, aby podle některého z jeho filmů vznikla hra. A pokud ano, který by si vybral. Nolan prozradil, že se tímto nápadem už v minulosti zabývali s tím, že se nějakou dobu věnoval adaptaci Počátku, ale nakonec z toho nic nebylo.

Pár her podle jeho filmů už ale vzniklo

Nolan podotkl, že dělat filmy je složité a zabere to spoustu času. Dělat hry je ale podle něj ještě složitější a trvá to ještě déle. K tomu, aby se Nolan sám pustil do tvorby hry, mu chybí čas, který věnuje filmům. Ale zájem o hry jaké médium zjevně má. Videohry podle něj představují úžasný svět.

Christopher Nolan rozhodně není jediný filmový režisér, který v minulosti projevil zájem o videohry nebo se na nich podílel. Je ale rozhodně sympatické slyšet, že digitální kulturu hollywoodští tvůrci chovají v takové úctě.

Pokud jde o zmíněnou hru podle filmu Počátek, ta sama o sobě stojí za připomenutí. Christopher Nolan prohlásil v rozhovoru na podzim 2010, že má zájem vytvořit hru zasazenou do tohoto světa. Už tehdy zmínil, že hry jsou médium, které chce prozkoumat. Hra podle něj mohla využít nápady, které se nehodily nebo nevešly do filmu. Naneštěstí výsledku jsme se nikdy nedočkali a nejsou známé ani žádné podrobnosti o tomto zamýšleném projektu.

To ovšem neznamená, že by se i tak jeho filmy her nedotkly. K filmu Batman začíná vznikla hra Batman Begins od Eurocomu a EA a nebyla mimochodem zase tak špatná. Pandemic Studios zase pracovali na zrušené hře Batman: The Dark Knight. The Dark Knight Rises dostal mobilní hru, stejně jako film Interstellar. To ovšem samozřejmě nebyly plnohodnotné adaptace, jaké má Nolan určitě na mysli.

Zmíněná debata byla součástí delšího rozhovoru, který můžete celý najít na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru