Čeští a slovenští vývojáři na Steam Awards 2018 neuspěli

Čeští a slovenští vývojáři na Steam Awards 2018 neuspěli

Kdo porazil Kingdom Come nebo třeba Beat Saber? Podívejte se na video s českými titulky

9. 2. 2019

Na ocenění Steam Awards 2018 pro nejlepší hry (nejen) za uplynulý rok komunita nominovala hned pět projektů z našich luhů a hájů. Navzdory tomu v samotném finále žádný z titulů bohužel k naší velké lítosti nominaci neproměnil ve sladké vítězství.

V kategorii Hra roku se české středověké RPG Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios muselo sklonit před fenoménem jménem PlayerUnknown’s Battlegrounds. V kategorii VR hra roku připravil Beat Saber o vítězství titul The Elder Scrolls V: Skyrim VR od Bethesdy. A v rozverně nazvané kategorii Stroj roku jsme měli hned tři silné domácí uchazeče – Factorio od Wube Software, Space Engineers od Keen Software House a Euro Truck Simulator 2 od SCS Software. První místo však nakonec připadlo stálici v podobě Rocket League.

Čeští a slovenští vývojáři na Steam Awards 2018 neuspěli

Češi už dvakrát vyhráli

Vítěze předchozích ročníků si můžete připomenout na speciálních stránkách pro rok 2016 a 2017. Stojí přitom za zmínku, že naši vývojáři v této anketě v minulosti již uspěli. V roce 2016 Euro Truck Simulator 2 od SCS Software ovládl hned dvě kategorie.

Nesmrtelnou hrou se podle hráčů na Steamu stalo Grand Theft Auto V, nejhezčí krajinky má podle komunity Zaklínač 3 a s přáteli si podle výsledků nejvíce užijete taktickou akci Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Za zmínku stojí ještě kategorie Nejlepší vývojář, kterou ovládlo polské studio CD Projekt RED.

Můžeme se o výsledky přít, můžeme zpochybňovat hlasování hráčů i poněkud zvláštní pravidla, která míchají dohromady novinky, dlouholeté stálice i starší hity, ale na skutečnosti to bohužel nic nezmění. Takové byly podmínky. Svým způsobem tak může mít z vítězství nakonec možná největší radost Ubisoft s Assassin’s Creed Odyssey. Tento titul zvítězil ve vedlejší kategorii Nejzajímavější alternativní historie, ale jde současně o jedinou hru z vítězů v osmi kategoriích (jedna z nich se vztahuje k vývojářům, nikoli konkrétnímu projektu), která skutečně vyšla v loňském roce.

Letos se můžete podívat na záznam z vyhlášení cen, který je dokonce opatřen českými titulky. Podrobnější výsledky a přehled letošních vítězů i poražených ve všech kategoriích najdete v galerii a samozřejmě také na speciálním webu, kde se nachází i zmíněné předtočené video.

Čeští a slovenští vývojáři na Steam Awards 2018 neuspěli

Co jsou Steam Awards

Steam Awards se udělují od roku 2016, letos tak šlo o třetí ročník. Vítěze volí hráči, nikoli odborná porota. Uživatelé Steamu nejprve vyberou nominované hry v nekonvenčních kategoriích, které navrhuje firma Valve. Po jejich zveřejnění se pak hlasuje pro vítěze. I když se vám i letos může jevit systém míchající hry z různých let zvláštní, stejně jako názvy některých kategorií, ročník 2018 byl přeci jen umírněnější než ty předchozí. V minulých dvou letech si anketa na bizarních škatulkách přímo zakládala.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru