Český survival DayZ dnes vychází na PS4

Český survival DayZ dnes vychází na PS4

Poslední chybějící verze je tady. Do Černarusi se nedostanete bez členství v PS Plus

29. 5. 2019

Historii vývoje DayZ zřejmě nemusíme českým hráčům speciálně připomínat. Modifikaci Deana Halla pro Armu 2 tu znají všichni, kdo se o produkci Bohemia Interactive alespoň trochu zajímají, a stejně dobře vědí, že od srpna roku 2012 vzniká DayZ coby samostatný titul. Velký zlom v dlouhém vývoji nicméně přišel koncem loňského roku, kdy hra po masivní transformaci na nový engine konečně opustila vody early accessu a na PC se začala prodávat v plnohodnotné podobě. Poté přišla na řadu Xboxová verze, zejména díky otevřenosti Microsoftu ke hrám, které ještě nejsou zcela dokončeny, a dnes se hráči po celém světě postupně dočkají vydání také na PlayStationu 4. O tom, že by se tak mělo stát, se začalo naplno mluvit už minulý týden a vývojáři svůj plán do puntíku splnili. DayZ si tak můžete v našem regionu pořídit za 1399 Kč přímo z PS Storu a vydat se do Černarusi za lovem zombíků a do boje o holý život.

Vlastní vydání hry ale samozřejmě nezůstává bez odezvy ze strany prvních hráčů, kteří si už mohli DayZ na PlayStationu 4 vyzkoušet a nutno přiznat, že jejich dojmy nejsou úplně pozitivní. V první řadě zaznívají obavy stran obsahu, vzhledem k tomu, že hra na PC těží z modifikací, které na konzolích dostupné nejsou. Mluví se ale také o technickém stavu, zmiňuje se zejména nízký framerate a řeší se rovněž výše uvedená cena, která však zcela odpovídá Xboxové verzi. Vývojáři o ní ve včerejším oficiálním streamu otevřeně mluvili, nijak specificky ji však nekomentovali. Co se týče krabicové verze, Bohemia Interactive o ní momentálně jedná a měla by být k dispozici v průběhu, spíše až koncem letošního roku. Další problémy, o kterých hráči PS4 verze v prvních hodinách mluví, je absence serverů v daných regionech, je však pravděpodobné, že budou spouštěny postupně tak, jak bude hra po světě vycházet, stále ale platí, že možnost vytvářet vlastní servery zatím na PS4 dostupná nebude. A další věc, na kterou vývojáři během zmiňovaného včerejšího streamu upozornili, je nutnost mít ke hraní DayZ na PS4 aktivní předplatné ve službě PlayStation Plus, vzhledem k tomu, že hra nenabízí žádnou singleplayerovou část.

Stejně jako v případě vydání plnohodnotné PC verze také aktuálně platí, že tím nekončí podpora hry a její postupné vylepšování. Vývojáři zmínili, že se budou snažit zkrátit prodlevu mezi PC a konzolovými updaty, neslibují však, že se jich hráči budou v budoucnu dočkávat ve stejný den. Ve streamu samozřejmě zaznělo, že pro Bohemia Interactive jde o první launch na více platforem souběžně a vzhledem k velikosti firmy není možné takový servis očekávat. Aktuálně tedy platí, že PS4 verze vychází z patche na verzi 1.02, který byl k dispozici pro PC verzi 3. dubna, verze 1.03 pak byla uvolněna 15. května a podle vyjádření vývojářů se jí hráči na konzolích dočkají až za nějaký čas. Co však pravděpodobně nepřijde nikdy, jsou již probírané modifikace, a to především kvůli povaze konzolí, technologické náročnosti a hlavně dosud nesplnitelným požadavkům, aby bylo možné tvořit modifikace i na konzolích jednoduše.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru