Nebuchadnezzar, Nepos Games, Český Nebuchadnezzar přišel s novými nástrahami

Český Nebuchadnezzar přišel s novými nástrahami

Mezopotámská města v povedené strategii zachvacuje oheň, sužují nemoci i trápí kriminalita

Zdroj: Nepos Games
20. 9. 2021
Název: Nebuchadnezzar Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 17. 2. 2021

Budovatelská strategie zasazená do starověké Mezopotámie od autorů z Nepos Games vyšla letos v únoru a zaznamenala pozitivní recenze (včetně té naší) i nadšené ohlasy. V souvislosti s Nebuchadnezzarem byly často zmiňovány klasické tituly jako Pharaoh nebo Caesar. Právě kvůli tomu však byla mnohdy hře vyčítána absence dalších vlivů, které by ji obohatily a ztížily. Druhá velká aktualizace se nyní právě na tyto mechaniky zaměřila, čímž splnila přání mnoha hráčů, kteří je postrádali.

Zatímco první velká aktualizace na začátku dubna nabídla systém daní nebo nechala promluvit své obyvatele, ta druhá cílí hlavně na propracovanější simulaci města a života v něm. „Tyto nové funkce vnesou do plánování rozvoje města více výzev a rovněž mnoho zajímavých interakcí mezi obyvateli,“ lákali vývojáři na začátku května. Těmito mechanismy jsou požáry, nemoci a kriminalita. Jejich zakomponování si vyžádalo nejen úpravu fungování života ve městě, ale pochopitelně i nové budovy, povolání a postihy.

Nyní je tedy nutné postavit hasičskou stanici, díky níž v ulicích hlídkují hasiči a v případě požáru zasáhnou a pustí se do jeho likvidace. Dále pak zázemí pro léčitele a nemocnici, což má zabránit propuknutí nemocí a zamezit jejich šíření. Nebo městskou hlídku, která se má starat o pořádek a projevy kriminality, jež se zde projevuje mizením zboží nebo nepokoji. Rozhodně není dobré tyto nové hrozby podceňovat, protože dokáží v mžiku rozložit celou ekonomiku a prosperující město uvrhnout do záhuby.

Hasiči musí zanechat hlídkování a běžet na nejbližší stanici pro vodu, aby mohli začít hasit. Je však možné, že se tam nedostanou včas a požár bude příliš velký na to, aby ho zvládli. Pak by museli nechat budovu shořet do základů.

Vývojáři ovšem nezapomínají ani na opravy a vylepšování stávajících prvků. Byl například upraven systém skladišť, kdy nyní fungují jako překladiště a přeprava zboží je snadnější, jelikož se nakládání a vykládání nastavuje přímo na samotné trase a ne u jednotlivých skladišť a zboží. Také lze více manipulovat s daněmi a mzdami, což vede k lepšímu životu obyvatelstva, nebo k vyšším ziskům. Volba už je na každém. Vítaným vylepšením jsou také nové informační vrstvy, jež usnadní orientaci v rozvoji města. A některé možná potěší, že přibylo i deset nových achievementů, které se týkají právě nových mechanismů.

Seznam všech novinek a oprav je ale samozřejmě mnohem delší a lze jej klasicky prostudovat na Steamu. Ovšem stejně jako při první aktualizaci nastává problém s uloženými pozicemi, jež nelze nahrát v nové verzi. I na to však vývojáři mysleli, a tak je zde možnost si ve vlastnostech hry a na záložce beta vybrat předchozí verzi hry a pokračovat v hraní stále v ní. A vzhledem k tomu, že autoři pravidelně komunikují s hráči a se svými fanoušky, se dá předpokládat, že se hrou ještě neskončili a můžeme v budoucnu očekávat nějaké další novinky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru