Čech už dva roky tvoří mapu Černobylu v Minecraftu

Vydejte se do oblasti nejhorší havárie v historii jaderné energetiky. Zóna z kostek budí obdiv

Zdroj: Janisko
22. 6. 2020
Název hry: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 11. 2018 Platformy: , , , , , , , , , Žánr: ,

Na webu Planet Minecraft se minulý týden objevila nová verze mapy Černobylu. Český autor s přezdívkou Janisko na ní podle svých slov pracuje už dva roky a jeho cílem je vytvořit v Minecraftu celou oblast po nechvalně proslulé nehodě z roku 1986. Ve svém projektu se samozřejmě opírá o volně dostupné materiály, ale současně žádá ostatní zapálené hráče, kteří mají přístup k dalším informacím, aby ho kontaktovali. Do té doby je samozřejmě potřeba například v interiérech počítat s určitou uměleckou licencí.

Janisko na mapě pracuje sám a využívá programy MCEdit 2 a WorldPainter. Zbytek je poctivá ruční práce. Už proto je jasné, že půjde o běh na dlouhou trať. Do finalizace zbývá několik let. Rozhodně se ale Janisko nebrání pomoci, každý šikovný hráč může přidat ruku k dílu. Na mapě nazvané Chernobyl Universe pochopitelně nemohou chybět všemožné známé dominanty. Jako zdroj inspirace má ale sloužit i herní série S.T.A.L.K.E.R..

Autora jsme kontaktovali, abychom pro vás zjistili další podrobnosti. Že by měl za projektem stát právě český hráč, usuzujeme podle kontaktní adresy a obrázků, které zachycují rozhraní Windows v češtině. Update: Rozhovor už vyšel.

Pokud Vortex čtete a sledujete pravidelně, určitě vám z poslední doby neunikly jiné obdivuhodné projekty vytvořené v Minecraftu. Informovali jsme vás například o digitálním památníku slavného švýcarského malíře a sochaře H. R. Gigera, modelu Země v měřítku 1:1 nebo velkolepém kouzelnickém světě Harryho Pottera.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru