Český Mall Craze se uchází o přízeň hráčů na Kickstarteru

Kampaň má velmi dobrý rozjezd. Navrhnete, postavíte a budete řídit vlastní obchoďák

Zdroj: Milan Timčenko
13. 4. 2021
Název: Mall Craze Vývojář: Platformy: Žánr: ,

Autor hry Mall Craze Milan Timčenko včera spustil kampaň na Kickstarteru pro svůj chystaný tycoon z prostředí nákupního centra. A zatím je úspěšný. Během prvních 10 hodin se mu povedlo vybrat čtvrtinu žádaných peněz. Cílem kampaně je vybrat 7500 dolarů a v době, kdy vzniká tento článek, už má “na kontě” přes 2 tisíce. Hru podpořilo 65 lidí a do konce kampaně zbývá necelý měsíc.

Milan Timčenko se na Kickstarter pečlivě chystal několik měsíců. Pro kampaň má podle svých slov několik důvodů. Hra je ve vývoji přibližně 18 měsíců a už se začíná vybarvovat. I když ji vyvíjí sám, chce Milan získat přes přístup do bety zpětnou vazbu od hráčů, aby hra mohla být ještě lepší. Nechce, aby Mall Craze vznikal ve vakuu a i když má stovky nápadů, přeje si slyšet, co si o nich myslí potenciální zákazníci.

Na základě vašeho příspěvku se můžete těšit na nejrůznější odměny od zmínky v titulcích, přes přístup do uzavřené bety až po soundtrack ze hry, wallpapery nebo eknihu dokumentující celý vývoj hry.

Díky penězům z Kickstarteru se bude rovněž moci věnovat hře na sto procent a ne jen jako vedlejší činnosti. Titul tak dokončí rychleji. Finance mu rovněž umožní najmout někoho na pomoc v některých specifických oblastech projektu. Na základě vašeho příspěvku se můžete těšit na nejrůznější odměny od zmínky v titulcích, přes přístup do uzavřené bety až po soundtrack ze hry, wallpapery nebo eknihu dokumentující celý vývoj hry.

V tomto tycoonu budeme stavět, upravovat a spravovat vlastní nákupní centrum. Mall Craze slibuje desítky obchodů, restaurace, kino, služby i další nepostradatelné rekvizity každého moderního obchoďáku. Titul pohání technologie Unreal Engine od Epicu.

Milan Timčenko na nápad podle svých slov přišel, když byl sám v nákupním centru a uvědomil si, že by si rád zahrál tycoon z tohoto prostředí. Jak ale zjistil, když přišel domů, moc na výběr mezi novými kousky neměl. A tak se ještě téhož dne pustil sám do práce. To, co začalo je jako experiment a osobní kratochvíle, se nakonec vyvinulo v plnohodnotný projekt, který dnes známe pod názvem Mall Craze.

Hře Mall Craze jsme se už na Vortexu důkladně věnovali. A kromě loňského článku jsme jejího autora také nedávno vyzpovídali osobně. Milan Timčenko byl hostem Vortexu #160. Titul míří v PC verzi na Steam. Jeho očekávaná cena je 30 dolarů. Mall Craze by měl vyjít příští rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru