Cloud Cutter, Just Two, Český Cloud Cutter se inspiroval Raptorem

Český Cloud Cutter se inspiroval Raptorem

Čeká nás rychlá hratelnost, spousta explozí, kooperace i obří bossové. Míří na PC i Switch

Zdroj: Just Two
18. 3. 2021
Název: Cloud Cutter Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Cloud Cutter je nová česká hra, kterou byste měli sledovat, pokud máte rádi klasické arkády a automatovou hratelnost. Jedná se o shoot ‘em up, který se inspiroval tituly jako Rayden nebo Raptor. Akci sledujete z ptačí perspektivy, sbíráte power-upy a rozséváte zkázu na všechny strany. Dokud se vám do cesty nepostaví nějaký boss a vy se nenaučíte, jak ho porazit.

Retro hratelnost v moderní grafice

Upgrady, speciální schopnosti, masivní nepřátelé a souboje s bossy na několik fází – Cloud Cutter nepostrádá nic z toho, co je pro tenhle žánr typické. Nechybí samozřejmě ani podpora multiplayeru. Do akce se můžete pustit v kooperaci, která pochopitelně u podobných her vždy vede ještě k větší zábavě. Cloud Cutter má 13 úrovní a 5 obrovských boss fightů.

Cloud Cutter od počátku mířil na PC, iOS a Android a pohání jej Unreal Engine 4. Na titulu pracuje trojice vývojářů, i když pod hlavičkou týmu, který si říká Just Two. Hra by měla být téměř dokončená a už se jen ladí, aby vyšla v nadcházejících měsících.

Jako první dorazí na PC a autoři by ji chtěli vydat na Steamu i Epic Games Storu, z nichž každý má své výhody. Na podzim ale tým oznámil, že se Cloud Cutter později objeví také na Switchi. Už mají potřebnou licenci. Na hybridní konzoli od Nintenda se prý skvěle hodí, protože jde hru ovládat jediným Joy-Conem, takže naskočit do lokálního coopu je velmi snadné.

Po Switchi přijdou na řadu další konzole a pak zmíněné mobilní systémy. U iOS a Androidu autoři přemýšlí vedle klasické placené verze i nad free-to-play. Zatím tým nezná přesné datum vydání, ale určitě to bude v druhé polovině dubna. Hra nabídne češtinu, ale ta přijde až po vydání prostřednictvím updatu.

Extra obtížnost a možná i něco víc

Do titulu má později přibýt i takzvaný Arcade Mode, který přinese vyšší obtížnost. Je inspirovanou starými automatovkami. Hráč bude mít jen tři životy a jediný zásah bude znamenat smrt. Jiří Dočkal z týmu Just Two nám také prozradil, že si pohrává s myšlenkou na generátor misí, které by šlo sdílet s ostatními a trumfovat se v nejvyšším skóre. Nerad by ale zatím tuto funkci sliboval. Rozhodne i čas.

I když nemáme k dispozici novější video, než je trailer z května 2019, můžeme se pokochat alespoň screenshoty, které pocházejí z loňského roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru