Český Attentat 1942 míří na Switch

Hra vyjde na eShopu Nintenda už příští týden. Má se dobře hrát na handheldu i na televizi

Zdroj: Charles Games
6. 5. 2022
Název hry: Attentat 1942 Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 31. 10. 2017 Platformy: , , , , Žánr:

České studio Charles Games oznámilo, že vydá oceňovanou adventuru Attentat 1942 na Switch od Nintenda. Hra už má profil na oficiálním webu Nintenda a vyjde nečekaně brzy – 12. května. Autoři si podle svých slov dali velmi záležet na tom, aby se titul dobře hrál jak v handheld módu, tak v doku a na velké obrazovce. Venku už je také upoutávka na verzi pro Switch.

“Lidé nám často psali, že Attentat 1942 hrají třeba s příbuznými nebo dětmi, a Nintendo Switch je pro společné hraní ideální. V handheld módu zase nabídne intimnější zážitek, který k tak pohnutým osudům podle nás skvěle sedí,” uvedl Ondřej Trhoň ze studia Charles Games. Verze pro Switch bude mít velikost 2,8 GB. Oceňovaná hra debutovala v říjnu 2017 a postupně vyšla na Windows, Mac, Linux, Android i iOS.

Charles Games mají kromě Attentatu 1942 na svědomí také další naučné historické hry, jako je Svoboda 1945: Liberation nebo primárně mobilní Train to Sachsenhausen. Jedná se o další českou hru na Switchi, kde už máme poměrně pěkné zastoupení. Najdeme tu třeba Vigor, Ministry of Broadcast, Feudal Alloy, Jets’n’Guns 2, Happy Game, Creaks nebo Machinarium.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru