Český Animal Simulator z vás udělá divoké zvíře

Můžete se stát vlkem, králíkem, havranem nebo třeba krokodýlem. Vyjde ještě letos

Zdroj: Imperian Online
11. 1. 2022
Název hry: Animal Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Nezávislé české studio Imperian Online oznámilo novou hru s poměrně výmluvným názvem Animal Simulator. Jak už titul napovídá, hraje se v ní za zvířata. Ve zdejším otevřeném světě má každý druh podobně jako ve skutečnosti unikátní vlastnosti a pokouší se především přežít. Pomoci vám může vaše smečka, ale také člověk. Autoři říkají, že je jen na hráči, jakou cestu k přežití zvolí.

Každé zvíře přichází s vlastním stylem hry. Mají unikátní přednosti i nedostatky. Výběr je opravdu pestrý. Můžete si zvolit vlka, psa, mývala, králíka, koně, havrana, krokodýla nebo slona a další druhy mají vývojáři v plánu. Jak sami můžete vidět, jedná se už nyní o pestrou směsici. Najdete v ní samotáře i zvířata, která naopak žijí ve skupinách. Jsou tu masožravci i býložravci, predátoři i ti, kteří se častěji nachází v roli potenciální kořisti.

Zvířata mají mezi sebou vzájemně interagovat, jak byste asi v přírodě očekávali.

Hráč může vést vlastní smečku i mít potomky. Vícečlenná skupina bude efektivnější, ale zase je náročnější ji nakrmit. Má se lišit také vztah jednotlivých druhů k lidem a právě člověk může být vaším dalším společníkem. Člověka půjde také přímo ovládat a mohou si se zvířetem vzájemně pomáhat. Překvapivě, a tady musím říct, že jsem se sám trochu zarazil, hra za člověka slibuje celé spektrum dalších unikátních aktivit, na které se často soustředí specializované tituly. Člověk může chovat zvířata, lovit, farmařit, stavět dům a dokonce i založit rodinu, říká tým.

Pokud ale hráč nic z toho nechce, může hrát jen za zvíře. Imperian Online říkají, že nabídnou krásný a realistický otevřený svět. Chtějí zpracovat čtyři různá místa a čtyři období. Kromě současnosti lákají do budoucna také na středověk a druhohory. Samozřejmostí má být střídání ročních období i dne a noci. Prostředí mají být interaktivní a nabízet unikátní události a rozhodnutí. Zvířata mají mezi sebou vzájemně interagovat, jak byste asi v přírodě očekávali.

Autoři plánují hru vydat v prvním pololetí letošního roku v early accessu na Steamu. Prostřednictvím předběžného přístupu chtějí získávat zpětnou vazbu a spolupracovat s hráči během vývoje. V tomto programu stráví hra minimálně rok, ale možná déle. Časem se objeví další zvířata, a to i ta nadpřirozená. Už v tuto chvíli ale mají být hotové základní funkce.

Tým Imperian Online se popisuje jako malé české nezávislé studio, které se snaží vyvíjet originální hry, které nestojí na příbězích, ale hlavně na kreativitě samotného hráče. Animal Simulator je ve vývoji dva roky a půjde o PC debut. Dřív jeho vývojáři pracovali na webových hrách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím