Pilgrims, Amanita Design, České studio Amanita Design vydává novou hru Pilgrims

České studio Amanita Design vydává novou hru Pilgrims

Interaktivní pohádkový příběh debutoval v Apple Arcade a míří na další platformy

6. 10. 2019
Název: Pilgrims Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 6. 10. 2019

České studio Amanita Design příjemně překvapilo své fanoušky, když před pár hodinami vydalo novou hru Pilgrims. Titul už je k dispozici v rámci nové předplatitelské služby Apple Arcade a o několik hodin později se objevil i na Windows, Macu a Linuxu za férovou cenu odpovídající 5 dolarům.

Amanita slibuje, že k řešení problémů můžeme využít desítky předmětů a čtyři unikátní postavy, přičemž má existovat několik různých řešení situací.

Jak samotní autoři píší, Pilgrims jsou hravá dobrodružná hra, v níž se vydáme na toulku po pohádkovém světě. Seznámíme se s novými přáteli a bude záležet jen na nás, jak to s nimi i s celým královstvím dopadne. Amanita slibuje, že k řešení problémů můžeme využít desítky předmětů a čtyři unikátní postavy, přičemž má existovat několik různých řešení situací, s nimiž se setkáme. Titul také nevede hráče neustále za ruku, připomínají vývojáři.

Zástupce studia Amanita jsme obratem kontaktovali, abychom pro vás zjistili další podrobnosti. „Prvotní myšlenka pro Pilgrims se urodila z „lovecké“ karetní minihry v úvodní části předchozího titulu od Amanita Design, hry Samorost 3. V té šlo o rozluštění hádanky skrze experimentování s interakcí různých karet, přičemž i nesprávné řešení hráče odměnilo alespoň fórkem v podobě vtipné animace,“ prozradil nám Lukáš Kunce s tím, že počin je plný nejrůznějších překvapivých situací a je jen na hráči, zda a jak je objeví.

Kouzlo a potenciál Pilgrims se má ukrývat i ve znovuhratelnosti. Když jednou příběh pokoříte, povzbuzují vás autoři, abyste hru nevymazali a naopak to to zkusili znovu a třeba i jinou cestou. Jen tak si dokážete odemknout všech 45 achievementů. Podobně jako ostatní projekty od Amanity i novinka se pyšní jedinečnou stylizací  a poctivou ručně kreslenou grafikou. Vývojáři mluví o stovkách unikátních animací a zvukových efektů. Ty mají dohromady tvořit nespočet humorných a mnohdy i nečekaných scének.

Pilgrims má na svědomí tým vedený Jakubem Dvorským, který si tentokrát vzal na starost nejen herní design, ale také celou grafiku. „Tu rozpohyboval animátor Václav Blín a hru naprogramoval Michal Berlinger. Pilgrims strávili ve vývojovém cyklu přibližně dva roky,“ dodal Lukáš Kunce.

Pod soundtrackem je znovu podepsaný skladatel Tomáš Dvořák známý jako Floex, který má na kontě hudbu i pro starší hry od Amanity. Opět půjde o směs živých nástrojů a organické elektroniky, které tentokrát doplňují hosté na kytaru či basklarinet.

Hra má na iOS velikost necelých 345 MB a s ohledem na přítomnost ve službě Apple Arcade potřebujete k jejímu spuštění operační systém ve verzi 13.0 a novější. Titul je k dispozici rovněž pro Apple TV a nabízí češtinu.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru