České Matcho představilo novou ukázku hratelnosti

Podívejte se na další záběry z příběhu i boje, pokročilé spojování brouků i využívání prostředí

Zdroj: FiolaSoft Studio
18. 11. 2022
Název: Matcho Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Během letošní prezentace Czech & Slovak Direct Showcase se ukázala i nová a velice vydatná ukázka z české hry Matcho. O tu se nyní vývojáři z FiolaSoft Studio, které stojí i za hardcore plošinovkou Blackhole, podělili i samostatně a přidali k tomu i nějaké ty informace navíc. Po krátkém teaseru, jenž se ukázal před rokem, příběhovém traileru a první ukázce hratelnosti máme nyní možnost vidět mix obojího – jak příběh, tak i hlubší ponor do pokročilejšího bojového systému – navíc přímo navazuje tam, kde předchozí videa skončila. A zároveň je nutné zmínit, že hra od té doby výrazně prokoukla.

Matcho se může chlubit titulem „první match-3 FPS“ vůbec, ale to samozřejmě není jediná přednost hry. Kromě unikátní hratelnosti, jež kombinuje žánr „spojovaček“ a střílečky, má představit i poutavý příběh. Jeho hlavním hrdinou je Max, jenž trpí podivnou nemocí, která se projevuje výbuchy podivné energie. Právě z toho důvodu strávil poslední roky zavřený v laboratoři, kde se snažili této podivné nemoci přijít na kloub. Nakonec však dostane možnost nejen bojovat se svou nemocí, ale i za záchranu světa. Nejdříve se však bude muset vypořádat s podivnými mimozemskými brouky, s nimiž má ovšem leccos společného…

Vývojáři obdrželi od vydání prvních videí velké množství zpětné vazby, kterou si vzali k srdci, jak se ukazuje na nových záběrech. Vývojářům se podařilo přejít z Unreal Engine 4 na Unreal Engine 5, což sice protáhlo vývoj, ale zároveň pomohlo hře samotné. Unreal Engine 5 umožnil i využití nejmodernějších animačních nástrojů a nejnovějších technologií, díky čemuž bude hra podporovat DLSS 3.0 a FSR 3.0. Kromě toho vývojáři zapracovali na spoustě detailů. Ty mohou být sice na první pohled téměř nepatrné, ale vzhledu hry a její stylizaci nepochybně prospěly. I tyto změny již dříve tvůrci demonstrovali na srovnávacím videu, v němž je možné si povšimnout například úpravy tváří nebo nasvícení, které učinily hru celkově pohlednější. První příběhový trailer je tak možné zhlédnout i v aktualizované verzi s upraveným vizuálem.

Nové video ovšem láká především samotným bojem, kterému zde bylo vyhrazeno nejvíce prostoru. Boj je zde založen právě na „spoj tři“ mechanice, ale vše nestojí pouze na pouhém spojování tří brouků stejné barvy, postupem času začnou být souboje náročnější, a tak je potřeba přemýšlet, taktizovat a využívat nejrůznějších fíglů, které má Max v rukávu. Samotný útok jde ruku v ruce s rychlým pohybem, skákáním a využíváním prostředí. Tomu všemu samozřejmě napomáhá i speciální vybavení, jímž Max disponuje. Díky tomu může například běhat po stěnách, využívat dvojitých skoků nebo se přitahovat na energetickém háku. Většinu pokročilého boje ostatně nejlépe namísto slov představí samotné video.

Matcho nakonec vyjde až příští rok, přesné datum ovšem zatím neznáme, a zamíří na PC, Xbox Series X|S a PlayStation 5. Hra rovněž láká na plnohodnotný český dabing podobně jako u jejich předcházející hry Blackhole, tentokrát by však měl nabídnout hvězdnější obsazení. To ovšem tvůrci i nadále tají, a tak si patrně budeme muset počkat na další oznámení a představení českých herců, kteří se svými hlasy zhostí Maxe a dalších postav.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru