Mashinky, Jan Zelený, České Mashinky se dočkaly velkého vylepšení měst

České Mashinky se dočkaly velkého vylepšení měst

Přibylo přes 50 budov, včetně dekorativních staveb. Vizuálně se mění podle dané epochy

Zdroj: Jan Zelený
7. 6. 2021
Název: Mashinky Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Česká dopravní strategie Mashinky vývojáře Jana Zeleného se dočkala dalšího velkého updatu. Zaměřuje se na města a jejich postupné rozrůstání, nejen v závislosti na tom, jak čilý je okolní ruch. Původní mechanismy byly kompletně přepracovány a hráč dostává možnost přímo ovlivnit podobu měst i vesnic za přispění nového generátoru, který umí otáčet budovy směrem k silnici, přidávat nové typy chodníků nebo plně využívat mosty tam, kde je to potřeba. Výsledkem mají být realističtější města, která se navíc postupně mění s přihlédnutím k tomu, v jaké z dostupných epoch se hráč momentálně nachází.

Jan Zelený se svým týmem připravil více než 50 nových budov, které navíc přichází s různými úrovněmi i způsoby využití. Obytné budovy se zvětšují, pokud pro to mají adekvátní podmínky, funkční budovy je naopak možné díky nastavení oblastí a zón odsunout tam, kde obyvatelům nebudou vadit a nechybí ani dekorativní stavby jako jsou parky, galerie nebo fotbalový stadion, který je možné spatřit i v traileru výše. Hráč musí rovněž myslet na občanskou vybavenost, kam spadají obvyklé budovy jako policejní stanice, nemocnice nebo škola a dbát na to, aby průmysl nezasahoval do míst, kde žijí lidé. V opačném případě totiž mají okolní budovy uzamčený potenciál svého růstu, čili mrakodrapů – na které se mohou některé z budov v nejvyšším stupni přeměnit – by se hráči nedočkali. Pokud ale budou pečliví, dojde i na budovy pro luxusní klientelu, kam podle autorů spadá třeba i prodejna automobilů fiktivní značky Brm.

Update je k dispozici zcela zdarma a znovu podtrhuje, jak zdravý může předběžný přístup být. Mashinky se pravidelně rozrůstají, vylepšují a pozvolna míří ke svému dokončení, až bude hotová i poslední ze sedmi slibovaných epoch. Nad rámec toho ale hra obsahuje také silniční dopravu, přibudou letadla a nepochybujeme, že Jan Zelený vymyslí a zrealizuje další zajímavé mechanismy, kterými svůj skvělý tycoon doplní. Nezmiňujeme pak samozřejmě pravidelné opravy chyb a hlavně aktivní komunitu fanoušků, kteří využívají integraci Steam Workshop a sami doplňují hru nejen novými vlaky a jinými vozidly, ale také mapami, budovami a vyslovenými maličkostmi, jako je realistický design zastávek nebo úplně nové produkční linie.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru