ArtFormer: Ancient Stories, Buffa Software, Česká plošinovka ArtFormer připomíná oživlé umění

Česká plošinovka ArtFormer připomíná oživlé umění

Podívejte se na nové video z nadějného titulu, který vás originálně seznámí s historií

15. 2. 2019
Název: ArtFormer: Ancient Stories Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2021

Hostem Vortexu #59 byl Jan Šídlo, který nám představil ambiciózní českou plošinovku ArtFormer. Jedinečně stylizovaný titul se nyní připomíná novým videem a současně nám designér Jan Šídlo prozradil, že by autoři rádi svůj počin nabídli hráčům prostřednictvím programu předběžného přístupu začátkem čtvrtého čtvrtletí letošního roku. Za pozornost určitě stojí i hudební doprovod Jiřího Doseděla, který hezky dokresluje atmosféru prezentované první kapitoly, která svým stylem evokuje rozpohybované jeskynní malby.

Nebude to však jediné období a stylizace, kterou budeme zkoumat. V dalších kapitálech se vypravíme do Egypta, Řecka nebo Říma. Každá epocha má přitom unikátní prezentaci vycházející z dobového umění i upravený interface. Tyto proměny hezky ilustruje trailer z loňského listopadu. Pokud jste hráli metroidvanii Apotheon z roku 2015, budete tu jako doma. Nicméně i když zatím ArtFormer možná nepůsobí tak učesaně, jeho nabídka prostředí se zdá být mnohem pestřejší a novinka by nemusela sklouznout ke stereotypu.

Kromě zmíněné dvojce na hře pracuje ještě Adam Hrubý jako programátor, což určitě nesmíme opomenout vzhledem k tomu, že jde o malý projekt nezávislých autorů. ArtFormer je obecně vzato akční plošinovka a jak už její název napovídá, inspirovala se historickým uměním. Kromě soubojů nabídne i logické hádanky a příběh, který by snad mohl zajímavým způsobem jednotlivá mapovaná údobí propojit.

Autorům projektu držíme upřímně palce, protože si určitě zaslouží podporu hráčů a pracují na titulu, který se podobně jako další zajímavé české hry vymyká běžné západní produkci. Pokud jste si jako malí rádi listovali učebnicemi dějepisu, možná konečně hrdinové z obrázků ožijí tak, jak jste si to dosud tehdy představovali. Podrobnější informace o ArtFormeru najdete na oficiálním webu a pochopitelně spousta dalších zajímavostí padne i ve zmíněném vidcastu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru