BlockStar VR, Immersive Division, Česká hra BlockStar VR láká na frenetickou sci-fi akci

Česká hra BlockStar VR láká na frenetickou sci-fi akci

Ve vzdálené budoucnosti představuje naději na lepší život smrtící aréna na vesmírné stanici

Zdroj: Immersive Division
21. 7. 2022
Název: BlockStar VR Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
BlockStar VR

České studio Immersive Division láká na novou hru BlockStar VR, která na první pohled může evokovat třeba hit Beat Saber, ale s pistolemi a dalšími střelnými zbraněmi namísto mečů. Jedná se o střílečku pro virtuální realitu na PC, standalone headset Quest 2 i PlayStation VR a vyjít by měla ještě letos. I tady budeme ničit vlny bloků v uzavřené aréně a hra má prověřit naše reflexy. Hráči budou usilovat o vítězství ve velkém vesmírném turnaji, ale vypořádat se musí s různými specialitami. Autoři lákají na jedinečné zbraně, bláznivé bonusy a nápadité power-upy. A jako v případě většiny podobných her samozřejmě usilujete o co nejlepší umístění v žebříčku.

Příběhový režim slibuje 40 misí, které nás vezmou na palubu vesmírné stanice BlockStar. Zdejší drsný futuristický svět ale umí nastavit i vlídnější tvář. Postupně si odemknete lepší zbraně, štíty, granáty, ale třeba i tenisové míčky. Máme si ovšem dávat pozor mimo jiné na přehřívání našeho arzenálu. Celkem má být na výběr 12 unikátních zbraní. Kromě příběhu nás čekají i další módy a výzvy. Tenhle text byste určitě neměli číst bez toho, aniž byste se podívali na obrázky a hlavně na videa ze hry. Titul vypadá opravdu moc pěkně po technické stránce a má i zajímavou estetiku. 

Důležitou roli má hrát rovněž příběh. Ve vzdálené budoucnosti lidstvo dávno opustilo Zemi a rozšířilo se po celé sluneční soustavě. Navzdory veškerému pokroku se ale stále potýkáme se stejnými problémy a zvětšující se propastí mezi chudými a bohatými. Hlavním hrdinou je obyčejný horník, který těží nerosty v jedné z kolonií na Marsu. Nebezpečný turnaj BlockStar pořádaný na vzdálené orbitální stanici je pro něj šancí změnit svůj osud, šancí na lepší život. Současně jde ale o velké riziko a naděje na úspěch je malá. Třeba ale budete mít víc štěstí než všichni ostatní…

Jak už bylo řečeno, BlockStar VR je projekt českého studia Immersive Division. Jde o kreativní tým, který založili specialisté, kteří se dříve podíleli na filmech jako Blade Runner 2049, Wolverine, Warcraft, Snowpiercer nebo Assassin’s Creed. Ve filmu The Walk (Muž na laně) režiséra Roberta Zemeckise spolupracovali na tvorbě klíčové scény přechodu mezi věžemi Světového obchodního centra. Studio pracovalo také na reklamách. Teď ale chtějí dělat interaktivní VR projekty a hry s využitím nejmodernějších technologií.

Samotní autoři říkají, že na BlockStar VR pracují od roku 2021 a je inspirovaný i slavným Arkanoidem. Předcházely mu ale jiné pokusy. Vývojáři podle svých slov chtějí zkombinovat VR a zábavné arkádové mechanismy. Hra má být snadno přístupná, ale náročná na skutečně mistrovské ovládnutí.

Další podrobnosti si můžete přečíst na oficiálním webu nebo na Steamu. Zde najdete také demo, které si můžete rovnou vyzkoušet. Plná verze by měla vyjít ještě ve třetím čtvrtletí letošního roku. Prodávat se bude za 30 dolarů.

# akční # psvr # střílečka # vr

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru