Vigor, Bohemia Interactive, Česká akce Vigor je k dispozici na PS4 i PS5

Česká akce Vigor je k dispozici na PS4 i PS5

Hra je od začátku dostupná zdarma. Poslední chybějící platformou zůstává PC

Zdroj: Bohemia Interactive
9. 12. 2020

Sice s drobným zpožděním, ale česká akce Vigor nakonec přeci jen vychází ještě letos i na PlayStationu. Do postapokalyptického Norska se můžete vypravit zdarma na konzolích PS4 i PS5. Studio Bohemia Interactive uvedlo, že hráči na PlayStationu se nemohou utkávat s fanoušky na dalších platformách, ale titul nabízí alespoň cross-gen multiplayer, který umožňuje, aby se mohli společně do bitvy zapojit majitelé nové i dosluhující konzole od Sony.

Rychlejší nahrávání a stabilní 4K na PS5

Stejně tak si můžete v budoucnu z PS4 na PS5 přenést postavu a obsah, který jste získali už dříve. Autoři k PS5 verzi samozřejmě slibují rychlejší nahrávání díky SSD a stabilní rozlišení 4K. U PlayStation verze není nutné investovat ani do bundlu s takzvaným Founder’s Packem, jako tomu bylo třeba na Switchi.

Jak už jsme psali dříve, je rozhodně sympatické, že na PS5 se hned zkraje životního cyklu objeví původní česká hra. Navíc má šanci zaútočit na potenciální fanoušky ve chvíli, kdy ještě nebudou přesyceni širokou nabídkou podobných titulů. Na PS4 verzi se komunita podle vývojářů ptala od vydání hry pro Xbox One.

Vigor už dříve vyšel na Xboxu a na Switchi. Titul byl veřejnosti představen na E3 2018 a debutoval ještě téhož roku v létě v Preview programu na Xboxu. Verze pro Switch měla premiéru letos v červenci. PC je poslední zásadní platformou, kde Vigor zatím chybí. Hráči to opakovaně zmiňují vždy, když se objeví v souvislosti se hrou nějaká novinka.

Vigor, Bohemia Interactive, Česká akce Vigor je k dispozici na PS4 i PS5

Vigor v kostce

Vigor je postapokalyptická multiplayerová akce, která je situovaná do Norska. Hráči se utkávají na různých mapách v několika dostupných módech a mezi jednotlivými výpravami budují svůj přístřešek a chystají si zbraně do další akce. V zápasech na ně přitom číhají nejen další nepřátelé, ale jejich život ohrožuje také radiace. Do boje se můžete pustit sami i s přáteli.

Vývoj Vigoru si můžete připomenout v naší starší reportáži.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru