Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Češi si poker v Red Dead Online nezahrají

Češi si poker v Red Dead Online nezahrají

Rockstar ve vybraných zemích novinku zablokoval. Zmatení hráči jsou obětí místní legislativy

17. 5. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Red Dead Online vystoupil tento týden z betaverze a kromě mnoha dalších novinek se multiplayer v Red Dead Redemption 2 rozrostl i o možnost zahrát si poker, který si mimochodem řada fanoušků velice chválí. Jenže jak začalo v dalších dnech vycházet najevo, hráči v některých zemích včetně Česka se do virtuálního hazardu ve westernových kulisách zapojit nemohou ani u jednoho ze stolů. Na možnost zahrát si je neupozorňuje ikonka na mapě a hra jim nenabízí možnost připojit se k partičce.

Na tento problém nás upozornili i někteří naši čtenáři, kteří si všimli, že s pokerem v Red Dead Online není něco v pořádku. Všechen ostatní slíbený obsah z poslední aktualizace je přitom k dispozici. A důvodem je podle všeho skutečnost, že se tím Rockstar pustil na pole virtuálního hazardu, i když se tu nebavíme o on-line hazardních hrách v pravém slova smyslu. Nejde přitom o nedopatření, pokud dotyčný hráč obdrží pozvánku do hry od někoho, kdo poker hrát může, zobrazí se mu zpráva, že se zapojit nesmí.

Hráči spekulují, že důvodem může být jistá opatrnost Rockstaru, který chce nejprve prozkoumat příslušnou legislativu v jednotlivých problematických zemích. Mohlo by tak jít o preventivní krok, od nějž se časem upustí. U nás se přitom hazard na internetu reguluje, ale na druhé straně hry jako takové kupříkladu nikdo neomezuje stran mikrotranskací nebo lootboxů. Podle vyjádření studia na fórech podpory jsou důvodem k selektivní absenci pokeru v Red Dead Online různá místní a regionální omezení. Velká zahraniční herní média přitom o problému vůbec neinformují, protože se jich a jejich čtenářů většinou netýká.

Prázdné pokerové stoly v saloonech se však týkají kromě Česka také Polska, Portugalska, Ugandy, Spojených arabských emirátů, Řecka, Jordánka, Thajska, Belgie, Argentiny, Izraele, Kostariky, Kuvajtu, Islandu, Lucemburska nebo Portorika. Hra kontroluje lokaci hráče na základě IP adresy. Bohužel Rockstar se dopustil ve své opatrnosti při vší úctě jistých přešlapů. Jednak dosud není znám oficiální a kompletní seznam zemí, kde poker nefunguje. Fanoušci a hráči jej dávají dohromady svépomocí na Redditu a dalších fórech. A lidem vadí i to, že o tomto omezení vývojáři neinformovali ihned a dopředu. Mnoho z nich tak hodiny bloudilo po mapě ve snaze usednout k soukromé nebo veřejné hře v lokacích Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine a Flatneck Station, aniž by tušili. Vše by přitom vyřešilo nějaké oficiální vyjádření.

„Lol Česká republika. Ta země je pravděpodobně největším kasinem a nevěstincem celé Evropy. Ale ne pro kovboje.“

Polský web grynieznane.pl pak trefně přirovnal jednání Rockstaru k chirurgickému zákroku motorovou pilou. Postupovat v souladu s legislativou dané země je samozřejmě správné a autoři za takové zákony nemohou. Jenže i když je on-line poker v některých zemích zakázaný, týká se skutečného hazardu a skutečných peněz, zatímco v Red Dead Online se hraje o virtuální měnu, kterou nelze proměnit na peníze, a pro potřeby pokeru si ji údajně nelze opatřit ani prostřednictvím mikrotransakcí.

Lidé na internetu se ale dokáží nakonec zasmát všemu, i když přes slzy. Kupříkladu uživatel s přezdívkou Badpritt na YouTube překvapeně píše: “Lol Česká republika. Ta země je pravděpodobně největším kasinem a nevěstincem celé Evropy. Ale ne pro kovboje.” James Hickok_1837 pro změnu na fóru RDR2.org poznamenává: “Tohle Himálaj blbosti. Polsko, země, kde si můžete koupit alkohol a drogy na každém rohu v kteroukoli denní i noční dobu, ale nemůžete si zahrát pitomý poker v on-line hře, která nepoužívá skutečné peníze. Prosím, zastřelte mě.”

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru