CEO Electronic Arts tvrdí, že Skate vyjde „už brzy“

Jde o chybu, nebo nebyli autoři zcela upřímní? Studio, kde se hra vyvíjí, vzniklo v roce 2020

Zdroj: Electronic Arts
7. 2. 2022
Název hry: Skate Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Společnost Electronic Arts oznámila pokračování série Skate na veletrhu E3 v roce 2020. Předcházela mu dlouhá řada spekulací a šlo tak v podstatě jen o potvrzení, že insideři nelhali. Přesto bylo zábavné sledovat nadšení autorů předchozích her – Derana Chunga a Chrise Parryho – kteří pod hlavičkou úplně nového studia Full Circle pracují na očekávané novince. Důležité je ovšem dodat, že oba zmínění, a to bez ohledu na značně uvolněnou atmosféru celého oznámení, později mírnili nadšení a mluvili o tom, že je vývoj teprve na začátku, což měla podtrhnout i zmínka o založení studia. Neměli jsme proto očekávat hru dříve než letos, v roce 2022, a i to se zdálo být tou nejoptimističtější předpovědí, která nevzala v potaz celý další rok pandemie. Podle CEO Electronic Arts Andrewa Wilsona však vývojáři zřejmě pracují závratnou rychlostí, protože hra by měla být uvedena už brzy, což zaznělo v rozpravě s investory během posledního zveřejňování finančních výsledků.

Andrew Wilson odpovídal na dotaz Erica Handlera z investiční skupiny MKM Partners. Handler se ptal, jak se Electronic Arts staví k obsahu, který v jejich hrách vytváří sami hráči, čímž pochopitelně mířil také k NFT. Wilson následně odpovídal v tom duchu, že herní odvětví patří k těm, které se vyvíjí nejrychleji ze všech a nabízí hráčům takové zážitky, které jiná média nedokáží zprostředkovat. CEO Electronic Arts poté zdůraznil, že se uživatelsky generovaným obsahem zabývají v EA dlouhé roky a z velké části na něm stojí třeba série The Sims nebo zprostředkovaně režim FIFA Ultimate Team. „Je středobodem designu Skate, které budeme již brzy vydávat,“ dokončil ale Wilson výčet titulů a pořádně tak zamával s tím, co si dosud fanoušci mysleli.

Máme-li brát slova Chung a Parryho tak, jak zazněla, hru zřejmě nečekal nikdo dříve než na konci letošního roku. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že jsme z ní dosud neviděli vůbec nic, překvapením by nebylo ani vydání v roce 2023 nebo dokonce 2024. Jak už je uvedeno výše, studio Full Circle mělo v roce 2020 teprve vzniknout, a i když předprodukční fáze mohla běžet od roku 2018 – což zmínění vývojáři sami uvedli před dvěma lety – stále by to znamenalo dokončit vývoj za necelé dva další roky. Nezlobili bychom se, nutí nás to ale ptát se, zda k nám autoři hry byli zcela upřímní, případně co se všechno muselo s titulem stát, abychom se ho dočkali už brzy. Připomínáme, že zástupci Full Circle také podle svých slov nechtěli hru uspěchat, aby výsledkem byla dobrá hra, nikoliv pohřeb celé série. Takže si nakonec všechno nějak sedlo? Nebo jen Andrew Wilson definuje již brzy jinak, než je obvyklé? Samé otázky…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru