Čekání na remake FFVII pro PC zkrátí komunitní remaster

Zahrajte si legendární JRPG z roku 1997 ve vylepšené verzi, která je k dispozici zdarma na PC

Zdroj: Square Enix
21. 4. 2020
Název hry: Final Fantasy VII Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 31. 1. 1997 Platformy: , , , , , , Žánr:

Možná, že vás Final Fantasy VII Remake v podání Square Enix tak docela neuspokojil. Anebo třeba nevlastníte PlayStation 4 a musíte rok počkat, než vyjde předpokládaná PC verze. Pak by vás mohl zaujmout projekt Final Fantasy 7 Remako HD Graphics Mod, který vyšel loni v květnu a teď se mu opět z pochopitelných důvodů dostalo značné pozornosti. Jeho autor vystupující pod přezdívkami Leaufai a CaptRobau fanoušky láká na autentickou remasterovanou grafiku a návrat do Midgaru, jak jsme ho nikdy neviděli. A jak ho ani v remaku neuvidíte.

Modifikace určená pro PC verzi slibuje čtyřikrát vyšší rozlišení oproti originálu, vyšší kvalitu předrenderovaných pozadí, soubojů, textur i videí. Pro FMV navíc používá původní údajně kvalitnější audio stopy z prvního PlayStationu, které mají mít plnější zvuk. Autor přitom tvrdí, že jeho projekt je kompatibilní s dalšími populárními mody a funguje s původní CD verzí, digitální verzí ze Square Enix Storu i s tou asi nejrozšířenější ze Steamu.

Všech zmíněných pokroků autor modifikace docílil s pomocí umělé inteligence a moderních nástrojů. Z pochopitelných důvodů není jeho projekt kompatibilní s verzemi pro iOS, Android nebo konzole. Mod nenabízí ani rozlišení 16:9, ale zůstává věrný klasickému poměru stran. Teoreticky by však neměl být problém jej skloubit s dalšími komunitními výtvory, které se zaměřují na jiné aspekty hry, jako jsou kupříkladu modely postav.

Final Fantasy 7 Remako HD Graphics Mod vyhrál v prosinci jedno z ocenění Mod of the Year 2019 od Mod DB, což by samo o sobě mělo svědčit o jeho kvalitách. Autor při té příležitosti naznačil, že se chce ke svému projektu vrátit, ještě ho vyladit a přinést jeho dokonalou finální verzi. Ta by měla kromě oprav chyb přinést vylepšené magické efekty, interface ve vysokém rozlišení i snazší instalaci. Všechny tyto novinky jsou prý teoreticky možné, ale s jistotou nelze nic slíbit.

Původně Leaufai doufal ultimátní mod dokončit ještě před vydáním oficiálního remaku, ale to se mu z nejrůznějších osobních důvodů nepovedlo. Než by proto podle svých slov vydal polovičatý produkt, rozhodl se dopřát si víc času, aby vše udělal pořádně. S jistotou se podle něj z prve avizovaných plánů dočkáme nad rámec aktuální verze snazší instalace nebo vylepšeného rozhraní.

Po vší té chvále je ale na druhé straně fér zmínit, že vzhledem k tomu, že modifikace vyšla už loni, si někteří lidé právě na její kompatibilitu a stárnoucí funkce stěžují. Zjevně tak můžete narazit na nějaké problémy, které má vyřešit až budoucí definitivní update. Pokud se ale nemůžete remaku dočkat, nebo se vám nelíbil, vřele vám doporučujeme loňskou verzi 1.0 vyzkoušet. A pokud jste tak už učinili, určitě se s námi a dalšími čtenáři podělte se o své dojmy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru