Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt RED vyvíjí tři projekty ze světa Cyberpunku

CD Projekt RED vyvíjí tři projekty ze světa Cyberpunku

Cyberpunk 2077 je jen jednou z her, na níž se aktuálně pracuje. Dostane také multiplayer

2. 7. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Vývojáři ze studia CD Projekt RED nepracují na jednom Cyberpunku, ale hned na třech projektech z tohoto vesmíru. S informací přišel polský web Bankier.pl a jejím zdrojem jsou prezident studia Adam Kiciński a finanční ředitel Piotr Nielubowicz. Cyberpunk 2077 je samozřejmě tím hlavním a aktuálním titulem. Další týmy už se ale soustředí na vedlejší projekty. Jedním z nich by měl být i multiplayerový mód k Cyberpunku 2077. Pracuje prý na něm asi čtyřicetičlenný tým vývojářů ve Vratislavi.

Hra více hráčů však nebude dalším skutečně velkým projektem studia. Ten má být znovu zasazen do světa Cyberpunku a už se na něm rovněž pracuje. Půjde údajně o něco velmi inovativního. Každý tento počin přitom vede samostatný tým a nadále pokračuje rovněž vývoj karetního Gwentu, o nějž se stará vlastní skupina vývojářů.

S ohledem na to, kolik úsilí, času i peněz je třeba investovat do startu “nové” značky na poli videoher, by nebylo divu, kdyby CD Projekt RED podobně jako v případě Zaklínače už nyní plánoval Cyberpunk coby sérii. Na druhé straně je třeba mít na paměti, že informace o videohrách, které nepocházejí z odborných magazínů, bývají občas zkreslené nebo špatně pochopené. A na potvrzení od autorů se stále čeká.

Titul bude obsahovat tři hratelné prology v návaznosti na zvoleném příběhovém pozadí vaší postavy.

Přesnou povahu dalších projektů tak odhalí až čas. Vývojáři by teoreticky mohli pracovat i na DLC nebo nějakém menším spin-offu. Zcela jisté není ani to, zda je multiplayerovým módem k Cyberpunku myšlen samostatný počin, anebo doplněk chystané hry, případně kdy se ho můžeme dočkat.

A na závěr tu máme ještě jednu maličkost k Cyberpunku 2077. Lead quest designer Paweł Sasko v rozhovoru pro magazín VG247 prohlásil, že titul bude obsahovat tři hratelné prology v návaznosti na zvoleném příběhovém pozadí vaší postavy. Podle vybraného původu vytvořeného hrdiny se bude lišit jeho startovní lokace a úvod celého dobrodružství.

Cyberpunk 2077 vyjde 16. dubna 2020.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru