Carmack se po 10 letech vrátil na QuakeCon

Carmack se po 10 letech vrátil na QuakeCon

Spoluautor akcí Quake a Doom už není ve sporu s firmou, kterou pomohl založit

Zdroj: John Carmack
14. 8. 2023

John Carmack, spoluautor her jako Wolfenstein 3D, Doom, Quake nebo Rage, se po 10 letech vrátil na QuakeCon. Informací se pochlubil na svém Twitteru. Je podle svých slov šťastný, že tu byl opět vítaný, a akci si zjevně užil. Pochválil také organizátory za to, jak se hezky o vše postarali. Bylo podle něj super setkat se také s některými novými vývojáři ze studia id Software a popřál jim mnoho štěstí s pokračováním odkazu.

Abyste pochopili, proč je to zajímavé a proč tu vlastně Carmack tak dlouho nebyl, musíte si připomenout starší události. Po svém odchodu z id Software se v roce 2013 připojil k týmu Oculus VR. Později se ale stal přímým účastníkem právních sporů mezi oběma společnostmi, když ZeniMax coby majitel studia obvinil Carmacka a Oculus, že neoprávněně zneužili duševní vlastnictví a know how id Software v oblasti virtuální reality. Carmack ze sporu vyšel jako vítěz a naopak později žaloval bývalého zaměstnavatele za nevyplacené pohledávky.

Nakonec se ale vyostřené spory mezi oběma stranami povedlo urovnat. Svou roli v tom mohl sehrát i Microsoft. Když totiž koupil ZeniMax, Carmack to přivítal a vyjádřil veřejně dokonce naději, že by se tak třeba někdy v budoucnu ještě mohl potkat se slavnými značkami, které pomohl vytvořit.

Loni Carmack Oculus, respektive Metu opustil, aby se plně věnoval své společnosti Keen Technologies.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru