Resident Evil: Resistance (Project Resistance), Capcom, Capcomu unikly první obrázky z dalšího Resident Evilu

Capcomu unikly první obrázky z dalšího Resident Evilu

Registrovaná doména a první spekulace naznačují on-line akci navazující na Outbreak z PS2

29. 8. 2019
Název: Resident Evil: Resistance (Project Resistance) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 3. 4. 2020

Fanoušci akčních hororových adventur zažívají se sérií Resident Evil v posledních letech žně. Capcom v pravidelných intervalech vydává nové díly i remaky těch starších a série se těší přetrvávající oblibě. Kupříkladu letošní remake Resident Evil 2 oslovil v období od ledna letošního roku do konce června miliony hráčů po celém světě a Capcom se mohl pochlubit rovnou 4,5 miliony vyexpedovaných kopií. To je jasným důkazem toho, v jaké kondici série je a není tedy divu, že se o dalším pokračování již delší dobu spekulovalo. Ani samotný Capcom delší dobu nic nepopíral, naopak spekulace nyní potvrdil, a to ve formě spuštění nové webové stránky.

Vybraní hráči už měli šanci hru otestovat

Tyto informace přicházejí poté, co na povrch vyplavaly zvěsti o japonských fanoušcích série a členech placené služby Resident Evil Ambassador Program, kteří měli možnost něco utajeného a se sérií spojeného předem vyzkoušet (více v novinkovém souhrnu ze začátku měsíce). Podmínkou samozřejmě byl příslib o mlčenlivosti. Nicméně v průběhu srpna ale začali hráči na několika různých fórech spekulovat o tom, že chystaná hra by měla nabídnout asymetrický multiplayerový zážitek 4v1 (viz například GameFAQs či Reddit). Podotýkám, že se jedná o nepodložené spekulace, nicméně nebylo by to poprvé, kdy se Capcom pokusil o důraz na multiplayer. Fanoušci série nicméně ale mají jistě živě v paměti titul Umbrella Corps z roku 2016, který ale byl děsivým šlápnutím vedle. Hra tehdy propadla u hráčů i kritiků, nicméně multiplayer dnes stále táhne víc a víc a napínavé a hororové zážitky ve více hráčích možné jsou. Vzpomeňme například na Dead by Daylight či na Friday the 13th: The Game.

Samotná webová stránka sice láká na projekt s pracovním názvem Project Resistance, člověk ale nemusí být kdovíjaký detektiv, aby se hned dovtípil, že řeč je právě o sérii Resident Evil. V logu hry jsou zvýrazněná písmenka RE a především dole na stránce jsou odkazy na oficiální YouTube kanál série Resident Evil a na Facebookovou stránku téže značky. V otázce názvu také pravděpodobně stojí za pozornost, že na již více než 16 let fungující doméně Resident Evil Outbreak došlo ke změně obsahu (někdo tam napsal „OK“). Majitelem domény je americké zastoupení Capcomu, které o tuto doménu v minulosti stálo v souvislosti s se stejnojmenným titulem pro PlayStation 2. Pozoruhodné je, že i tento projekt už před lety podporoval multiplayer. Bude se tedy chystaná novinka jmenovat Outbreak a bude navazovat na 16 let starý titul?

Možné to určitě je, jednotlivé střípky informací tomu určitě nasvědčují a docela dobře do sebe zapadají, Capcom ale prozatím vyčkává. Fanoušci ovšem nebudou muset být napjatí příliš dlouhou dobu. Citovaná stránka totiž slibuje brzké odhalení projektu. Ten by měl být v hratelné podobě prezentován na Tokyo Game Show 2019, jež se koná ve dnech od 12. do 15. září. K samotnému představení hry ale dojde ještě o pár dní dříve – 9. září v pět hodin odpoledne našeho času a bude tomu právě na YouTube kanálu série. Z tohoto zdroje také pocházejí první uniklé obrázky, které grabbovací nástroj YouTube vypustil jako možné náhledové obrázky chystaného videa.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru