Capcom umožnil vrátit se na PC ke starým verzí RE 2, 3 a 7

Po automatickém updatu některým hráčům hra nefungovala, přestaly fungovat také mody

Zdroj: Capcom
16. 6. 2022
Název hry: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 4. 2020 Platformy: , , Žánr: ,

Nové vylepšené verze her Resident Evil 2, 3 a 7 nepochybně udělaly fanouškům radost. Nicméně tenhle upgrade se neobešel tak docela bez výhrad. Problémů se objevilo hned několik a na některé z nich už dokonce Capcom stačil zareagovat. Next-gen update nedorazil jen na nové konzole, ale také na PC. A tady se s ním pojilo automatické nahrazení dosavadních verzí a s tím i zvýšení minimálních hardwarových požadavků, které se pro aktuální update zvedly. Najednou se tak některým hráčům s méně výkonnými počítači stalo, že jim hra nefungovala.

Cesta tam a zase zpátky

Nové verze běžící na DirectX 12 si také přestaly rozumět s některými oblíbenými modifikacemi včetně těch VR. A jakmile se hry aktualizovaly, nebylo už možné vrátit se k původní verzi. Nové nahradily ty staré. Ten, kdo si toho všiml včas, měl alespoň možnost pozastavit updaty. Pro jiné už ale bylo pozdě.

Capcom ale vyslyšel volání fanoušků a původní verze znovu zpřístupnil. Postup je relativně klasický pro obdobné případy. Ve vlastnostech hry na Steamu je třeba vybrat menu betaverzí a zvolit verzi dx11_non-rt. K její aktivaci není zapotřebí žádné heslo. Jakmile se okno zavře, hra se automaticky aktualizuje na příslušnou verzi. Znovu na next-gen se přejde jednoduše tak, že člověk ve stejném menu nevybere tuto specifickou verzi. Starší verze neobsahuje ray tracing ani nevylepšený 3D zvuk.

Demoverzi Resident Evil Village si teď můžete zahrát přímo ve webovém prohlížeči. Capcom se spojil s Googlem.

Ale také někteří hráči na konzolích narazili na nečekaný problém. Když Capcom slíbil bezplatný upgrade pro stávající majitele, nezmínil se, že Resident Evil 7 pro PS4 z PS Plus Collection nepůjde zdarma upgradovat na PS5. Pokud jste hru získali tímto způsobem a chcete mít novou verzi, musíte si ji normálně koupit. Nejde o první podobný případ. Už dřív takto nebylo možné po jistou dobu updatovat Final Fantasy VII Remake z pluska na PS5 verzi.

Za pozornost ale stojí ještě jedna novinka v souvislosti s hororovou ságou, která vám mohla v posledních informačně silných dnech uniknout. Demoverzi Resident Evil Village si teď můžete zahrát přímo ve webovém prohlížeči. Capcom se spojil s Googlem a využil k tomu jeho streamovací technologii. Demo funguje v Chromu na počítačích i v Safari na iOS. Vedle klávesnice a myši podporuje také ovladače pro Xbox a PlayStation. Na telefonu a tabletu ale nabízí rovněž virtuální tlačítka. Maximální rozlišení je 1080p bez HDR. Pokud jde o rychlost připojení, potřebujete podle Capcomu alespoň 10 Mbps.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru