Capcom slaví rekordy a slibuje další velké hry

Japonská firma prodala skoro 33 milionů her. Příjmy chce investovat i do svých zaměstnanců

Zdroj: Capcom
12. 5. 2022

Poslední dny se nesou ve znamení rekapitulace finančních výsledků v podání nejrůznějších společností. A my tohle téma nemůžeme ignorovat protože nezřídka bývá oknem do zákulisí. Dozvíme se, jak se některým nedávným hrám dařilo, a také to, přibližně jaké projekty se v dohledné době chystají na trh. Jinak tomu není ani u japonské společnosti Capcom, která nás nechala trochu nahlédnout do svých plánů.

V první řadě stojí za zmínku, že firma se znovu chlubí rekordními příjmy. Capcom prodal 32,6 milionů kopií svých her, k čemuž mu dopomohly hlavně tituly Resident Evil Village a Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. O rok dříve to bylo “jen” 30,1 milionu her dohromady. Pokud by vás zajímala konkrétní čísla, Resident Evil Village má na kontě už přes 6,1 milionu prodaných kopií. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin pak přes 1,5 milionu.

Capcomu se některé starší hry prodávají lépe než konkurenci mnohé novinky.

Už tradičně se ale velmi dobře Capcomu prodávají také starší hry. Jen za uplynulých 12 měsíců Monster Hunter Rise povyskočil o dalších 4,1 milionu kopií a Resident Evil 7: Biohazard o 1,8 milionu kopií. Resident Evil Village je nejrychleji prodávaným dílem v celém hororové sérii.

Capcomu navíc neschází ani do budoucna optimismus a po devíti letech růstu očekává, že i desátý rok v řadě bude z pohledu byznysu rekordní. Příjmy chce investovat kromě jiného do svých zaměstnanců, zvýšit platy a zlepšit jejich pracovní podmínky, říká vedení firmy. Capcom říká, že rozšiřuje své řady a plánuje pokračování známých značek i úplně nové IP.

Nové IP po dlouhých letech

Na další finanční rok, který končí v březnu 2023, Capcom plánuje hned několik velkých vydání, naznačuje aktuální prezentace. Jedním z nich má být expanze Monster Hunter Rise: Sunbreak. Capcom chce prodat celkem 37 milionů kopií svých her. O 10 milionů se mají postarat novinky, zbytek pak podle odhadů připadnou na starší tituly.

O zbytku možných novinek můžeme jen spekulovat. Víme, že Capcom plánuje vydat třeba Capcom Fighting Collection, next-gen verze starších dílů Resident Evilu, Resident Evil RE:Verse nebo DLC pro Village. Je ale otázkou, zda právě tyto tituly považuje za ty velké a zásadní. Za zmínku stojí spíš větší projekty jako nedávno oznámený Exoprimal či Pragmata. Spekuluje se také o možné pokračování Dragon’s Dogma. Netrpělivě vyhlížíme rovněž nový Street Fighter.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru