Capcom obnovuje ochranné známky více než 50 svých her

Capcom obnovuje ochranné známky více než 50 svých her

Jsou mezi nimi Dino Crisis i Bionic Commando. Automaticky to ale nové díly nazaručuje

19. 12. 2019

Knihovna her a herních sérií, jejichž licenci vlastní japonský vydavatel Capcom, je mírně řečeno obrovská. Napříč videoherní historií se legendární modrožluté logo objevilo pod stovkami her, byť se ze všech samozřejmě nestaly celosvětově úspěšné hity. Přesto si je Capcom udržuje v pomyslné ohrádce a vzhledem k jejich množství a nutnosti čas od času ochranné známky a licence obnovovat, přichází tento proces v mohutných vlnách. Jedna z nich právě zasáhla japonské úřady a vy jste už pravděpodobně četli nebo slyšeli o tom, že vedle remaku Resident Evil 2 a 3 určitě dojde také na předělávku Dino Crisis, ke kterému se samozřejmě přidá Bionic Commando a chybět určitě nebudou ani Darkstalkers! Jenže i když se zdají být podobné úvahy hodně lákavé a v některých ohledech by se daly označit za opodstatněné, pořád nejde o automatickou jistotu, zvlášť, když Capcom v tuto chvíli řeší vedle jmenovaných titulů padesát dalších.

Ve velké většině případů jde o série, které se posledních dílů dočkaly koncem devadesátých let v éře původního PlayStationu.

Ano, více než padesát trademarků Capcomu bylo podle informací magazínu EventHubs v těchto dnech obnoveno a jsou mezi nimi například Power Stone, Breath of Fire, Cyberbots, Puzzle Fighter, War-Zard, Samurai Sword, Last Duel a spoustu dalších. Pokud jste o těchto hrách nikdy neslyšeli, nebo jste na ně v průběhu desítek let tak trochu zapomněli, rozhodně se nemusíte stydět. Ve velké většině případů jde o série, které se posledních dílů dočkaly koncem devadesátých let v éře původního PlayStationu, a je tím pádem pravděpodobné, že k obnovení trademarků došlo ze strany Capcomu čistě ze zájmu ochránit své duševní vlastnictví. Jistě, někdo by mohl namítnout, že plejáda bojovek by po úspěchu speciální výroční kolekce Street Fighteru naznačovala nějaké žánrové halabala poohlédnutí, na tuto variantu bychom ale příliš netipovali.

Co se týče zmiňovaného Dino Crisis, spekulace na téma remaku kolují internetem už několik měsíců a jsou stále častější i v souvislosti s popisovaným obnovováním ochranných známek. Původní hra vyšla před dvaceti lety, dočkala se celkově třech dílů hlavní série i dvou spin-offů, a nevzpomíná se na ni ve zlém. Přípravy remaku by ale byly ovlivněny minimálně tím, že by na nich s největší pravděpodobností nepracoval Šindži Mikami, který ve svém studiu Tango Gameworks momentálně pracuje na letos oznámeném titulu GhostWire: Tokyo. To by samozřejmě samo o sobě nebylo překážkou, Capcom nicméně zůstává v tomto ohledu poměrně zdrženlivý a když o obnovování starších značek mluví, činí tak velmi nekonkrétně. Jedno z posledních otevřenějších vyjádření tímto směrem přišlo od Capcomu během zveřejňování finančních výsledků v polovině října, kdy zástupci vydavatele potvrdili investorům svůj zájem rozšířit portfolio o nové hry ze sérií, na které již nějakou dobu padal prach.

Je rovněž důležité dodat, že by pravděpodobně nedošlo k míchání sérií a využití ambasadorů Resident Evilu k testování Dino Crisis.

Zapomenout pak samozřejmě nesmíme ani na Resident Evil, který sice v plejádě aktuálních tradmeraků nefiguruje, ale je kolem něj živo díky oznámení remaku třetího dílu, kterým se bude společnost snažit navázat na fenomenální úspěch předělávky dílu druhého. A při té příležitosti se teď fanoušci série baví nad dalším mailem, který obdrželi členové programu ambasadorů, prostřednictvím kterého jsou zváni k dalšímu uzavřenému testu neoznámené hry. Je však nutné poukázat na to, že žádná skutečná pozvánka ještě nepřišla a je také možné, že tím lidé z Capcomu jen obecně vypichují benefit členství ve zmiňovaném programu. A je rovněž důležité dodat, že by pravděpodobně nedošlo k míchání sérií a využití ambasadorů Resident Evilu k testování Dino Crisis. Všechny tyto úvahy jsou čirými spekulacemi a do té doby, než Capcom něco oficiálně neoznámí, je bezpečnější uvažovat nad pozvánkou ve spojitosti s regulérním pokračováním Resident Evilu. Dosud poslední díl vyšel na začátku roku 2017 a s blížícím se uvedením nových konzolí by dávalo smysl, že by chtěli lidé z Capcomu přesměrovat dobře naladěnou obec fanoušků série po předělávkách také k něčemu novému.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru