Call of Duty: Warzone dostane novou mapu později

První si ji vyzkouší majitelé Vanguardu, který právě nabízí multiplayer na víkend zdarma

Zdroj: Activision
20. 11. 2021
Název hry: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 10. 3. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Nová mapa pro Call of Duty: Warzone vyjde později. Její premiéra byla odložena na 8. prosince, tedy shodou okolností na stejný termín, kdy vychází plná verze Halo Infinite, byť free-to-play multiplayer už je venku a čeká se hlavně na příběhovou kampaň. Tichomořský ostrov Caldera se zpozdí o jeden týden a společně s ním odstartuje i první sezóna v Call of Duty: Vanguard, které samozřejmě novou mapu pro Warzone inspirovalo.

Nadále přitom platí, že majitelé Vanguardu budou mít na ostrov přednostní přístup. Prvních 24 hodin bude exkluzivně mapa přístupná jen jim. Poté se 9. prosince otevře i všem ostatním. V rámci první ostré sezóny pak do Vanguardu dorazí nové mapy a módy, zbraně a vybavení i novinky do zombíků, kteří dorazili na trh v poněkud očesané verzi. Ve stejném termínu také naplno naběhne aktuální verze anticheatovacího systému.

Activision odklad Caldery blíže nekomentoval a není jasné, co k němu vedlo. Střet s Halo ale bude spíš dílem náhody než záměrem ze strany vydavatele. To ale neznamená, že se Call of Duty nesnaží vymezit vůči konkurenci. Na pátek připadalo plnohodnotné vydání Battlefieldu 2042 a zřejmě nebude náhodou, že ve stejném termínu autoři spustili první trial Vanguardu. Jen dva týdny po uvedení posledního Call of Duty, zatímco se spekulovalo o slabších prodejích novinky, nabídli autoři možnost vyzkoušet kompletní multiplayer během prodlouženého víkendu. Vývojáři Enlisted zase na start Battlefieldu překvapili fanoušky novým režimem zasazeným do současnosti.

Do Vanguardu také tento týden přibyla mapa Shipment, jedna z populárních arén, která debutovala už před 14 lety v Call of Duty 4: Modern Warfare. Od té doby se objevila v několika dalších hrách z této série. A když už jsme zmínili Halo Infinite, připomeneme páteční informace od vývojářů ze studia 343 Industries, že kooperace a kreativní režim Forge do hry nakonec dorazí ještě později, než se myslelo. Na coop nedojde dřív než v květnu a Forge dorazí nejdřív v létě, což je škoda vzhledem k tomu, jak dobře se jinak nakonec hra rýsuje. A navíc když povážíme, že byla o víc než rok odložena a stejně nevyjde v úplně kompletní verzi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím