Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Call of Duty: Modern Warfare nebude mít season pass

Call of Duty: Modern Warfare nebude mít season pass

Hra se vzdává placených map a komunitu chce posílit i cross-platform multiplayerem

31. 5. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Včerejší novinku věnovanou oficiálnímu oznámení a představení Call of Duty: Modern Warfare jsme publikovali uprostřed natáčení nového vidcastu, který vyjde v pondělí, a na zprávu jsme bohužel měli velmi omezené množství času. Proto se nyní ke hře vrátíme, abychom původní informace doplnili o detaily, které nebyly bezprostředně po sedmé hodině ihned k dispozici, ale byla by rozhodně chyba je ignorovat.

Infinity Ward oznámili, že Modern Warfare nabídne cross-platform multiplayer napříč PC, PS4 a Xboxem One.

Zdá se totiž, že navzdory tradici malých evolučních krůčků učiní nové Call of Duty několik zajímavých změn. Jak už jsme předeslali včera, singl bude mnohem těsněji propojen s multiplayerem a půjde mezi nimi přenášet dosažený postup. Co je ale ještě zajímavější, Infinity Ward oznámili, že Modern Warfare nabídne cross-platform multiplayer napříč PC, PS4 a Xboxem One. Ba co víc, hra se dokonce vzdá tradičního season passu. Další mapy obdrží hráči zdarma, jak se začalo u multiplayerových akcí stávat v poslední době trendem. To je pro hráče po letech placených season passů velmi vítaná změna a svým způsobem návrat starých dobrých časů.

Smyslem je samozřejmě udržet komunitu co možná největší a nejsilnější. Nebude se totiž tříštit v závislosti na zvolené platformě nebo množství obsahu, za nějž je každý hráč ochoten si připlatit. Jinými slovy, z perspektivy jednotlivce bude najednou hrát hru mnohem více lidí a mohly by z toho těžit i méně populární módy nebo mapy.

O žádné z těchto novinek se přitom až do včerejška nespekulovalo, jakkoli jinak byly úniky velmi přesné. Na druhé straně, něco z dohadů se naopak nepotvrdilo a zůstalo při starém. Tvrdilo se, že letošní Call of Duty nebude mít žádné partnerství nebo časovou exkluzivitu na další obsah s některou z platforem. Tuto výhodu si ale Sony ponechává a spojenectví PlayStation-Activision nadále trvá.

Rozšiřující obsah dorazí nejdříve na PS4. Exkluzivita potrvá 7 dní. Po uplynutí této doby se DLC objeví i na PC a Xboxu. Sedm dní naštěstí není dlouhá doba a ve srovnání s některými třeba měsíc či déle trvajícími výjimkami se s ní lze vypořádat. Spolupráce Sony a Activisionu funguje od roku 2015 a Black Ops III. Předtím měl Activision podobné partnerství s Microsoftem a Xboxem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru