Call of Duty má další problém s plagiátorstvím

Okopírovaného samojeda následuje skin nápadně podobný postavě ze hry Dr. Disrespecta

Zdroj: Midnight Society, Activison/koláž
17. 8. 2022
Název hry: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 10. 3. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Zdá se, že Activison má další problém s plagiátorstvím, a to krátce po nařčení, že nový skin samojeda pro Warzone nazvaný Floof Fury, který nápadně připomínal práci umělce Saila Lina z roku 2019. Tehdy se pokoušel Activision neúspěšně zahladit stopy, následně to označil za chybný krok, ale stačily dva týdny a máme zde podobný případ znovu. Tentokrát se však nejedná o přehnanou inspiraci grafikem na volné noze, nový skin totiž až moc pokukuje po práci někdejšího zaměstnance a hře Dr. Disrespecta.

V nejnovější várce skinů pro čtvrtou sezónu Warzone se nachází i skin nazvaný Doomsayer určený pro jednoho z operátorů frakce Shadow, jímž je Šigenori Oto. Ten je ovšem značně podobný a více než inspirovaný postavou, kterou vytvořil Robert Bowling pro hru Deadrop, tedy hru Dr. Disrespecta.

Podobnost obou vzhledů, například maska, kápě nebo brnění, je o to zajímavější vzhledem k tomu, že Robert Bowling je bývalý zaměstnanec Infinity Ward a na vývoji Call of Duty se rovněž podílel, studio ovšem opustil a přidal se k Disrespectově studiu Midnight Society, kde nyní zastává vedoucí pozici.

Se svým novým dílem se podělil na Twitteru 2. července, kde nejenže ukázal vzhled postavy, ale v krátkém videu rovněž představil některé její vlastnosti. Podobný vzhled postav samozřejmě neušel řadě fanoušků, kteří na to začali na sociálních sítích poukazovat, později si toho všiml i sám Bowling, který se ovšem vyjádřil je stručně ve stylu „aspoň to pojmenujte po mně“. Jak se k celé situaci staví samotný Activision a jak hodlá tento další problém řešit tentokrát, zatím není známo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru