Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Call of Duty chce znechutit pohled na válku

Call of Duty chce znechutit pohled na válku

Infinity Ward se vyhne černobílému vnímání světa a postaví hráče do nepříjemných situací

14. 6. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Co by to bylo za E3, kdyby Activision nepustil něco málo informací o dalším ročníku Call of Duty. Ten letošní má na starosti tým Infinity Ward a je návratem zpět k moderním kořenům. K částečnému odhalení podoby Call of Duty: Modern Warfare došlo už před pár týdny a tehdy jsme se dozvěděli, že půjde o částečný reboot značky Modern Warfare. Ten se, mimo jiné, pokusí získat pozornost kooperativní kampaní až pro čtyři hráče. Ovšem vedle toho mají vývojáři ještě několik zajímavých lákadel.

Modern Warfare tento rok přijde opět s více hratelnými postavami a ty budeme moci vidět jakožto zástupce opačné strany barikády.

Tak například kampaň hry dle nejnovějších informací a dojmů bude hrát na city a Infinity Ward vykreslí válku poněkud odlišným způsobem, než jako tomu bylo v sérii doposud. Vlastně se prý chtějí pokusit o znechucení válek a o ukázku toho, že ozbrojené konflikty nejsou jen o žoldácích, ale o boji za vlastní přesvědčení o tom, co je a není správné. Modern Warfare tento rok přijde opět s více hratelnými postavami a ty budeme moci vidět jakožto zástupce opačných stran barikády. Tak například do Londýna se hráči bezprostředně po teroristickém útoku podívají v roli klasického vojáka-zachránce. V anglické metropoli bude nejdůležitější záchrana civilistů, navíc vykreslená velmi naturalisticky a tak, že nepůjde jen držet prst na spoušti. Na to je v okolí až příliš živo. A na straně druhé se hráči podívají v roli malého chlapce do vesnice okupované a pleněné ruskou armádou. V té chvíli se Infinity Ward pokouší vykreslit armádu jedné z mocností jakožto tu zlou a snaží se ukázat, z jakých poměrů a historického pozadí mohou například pocházet teroristé.

Dva odlišné světy a přeci jsou každý přesvědčen o tom, že bere zbraň do rukou z toho správného důvodu. Vývojáři chtějí vytvořit vyprávění, který není pouze o černobílém rozdělení na ty hodné a na ty zlé a zároveň prý chtějí stavět hráče do takových rolí, které jim mohou být nepříjemné. Vzpomeňme například na kontroverzní misi No Russian. Těžko sice očekávat, že by se z této série rázem stala dospělá záležitost s přesahem, snahu opouštět od snahy o bombastičnost a vůle ukázat jinou než macho stránku bitev ale rozhodně není na škodu a může být počátkem něčeho slibného.

Mimo kampaň hry pak stojí oznámení o návratu režimu Spec-Ops. To jsou samostatně hratelné mise s vlastním drobným příběhem, které lze hrát buďto sólo, anebo v kooperaci. Vývojáři ale slibují, že všechny složky hry, tedy singleplayer, tradiční on-line složka i tyto Spec-Ops mise, budou zapadat do jediného konzistentního univerza a fungovat i jako celek. To je mimo jiné důvod, proč se protentokrát ve hře neobjeví zombie.

Z předchozích zpráv můžeme ještě telegraficky připomenout, že nový díl nejen, že nebude obsahovat zombie, ale stejně tak přijde i o season pass. Oficiální odhalení hry přineslo sliby o revoluci v herním enginu a potvrdilo říjnové datum vydání i existenci multiplayeru napříč platformami. Call of Duty: Modern Warfare vyjde na PC, Xbox One, a na PS4 25. října.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru