Call of Duty by nemuselo vycházet každý rok

Call of Duty by nemuselo vycházet každý rok

Jedním z dopadů akvizice Activisionu může být změna vývojového cyklu. Prý se o ní jedná

Zdroj: Activision
21. 1. 2022

Další pohled na situaci kolem společností Microsoft a Activision Blizzard, konkrétně pak na okolnosti související s podrobně popisovanou akvizicí, přináší agentura Bloomberg. Novinář Jason Schreier rekapituluje nejnovější vyjádření Phila Spencera i dění kolem Bobbyho Koticka, ale přidává také vhled do možného budoucího vývoje značky Call of Duty. Ačkoliv se už v noci ze čtvrtku na pátek probíralo, zda se mohou další díly objevit také na PlayStationu, Bloomberg řeší frekvenci vydávání a možný odklon od každoročního cyklu. Informace, které se měla agentura dozvědět od zdrojů blízkých vedení společností, pak zapadají do možných plánů Microsoftu a jmenovitě Phila Spencera, převelet některá interní studia Activisionu k jiným značkám a pročistit celkovou atmosféru ve společnosti.

„Podle dvou osob obeznámených s probíhajícími diskuzemi se vysoce postavení zaměstnanci společnosti Activision rozhodují nad zrušením každoročního cyklu vydávání her [ze série Call of Duty],“ tvrdí Bloomberg a dodává, že v tuto chvíli ještě není znám výsledek jednání. Mezi týmy zodpovědnými za zmiňovanou sérii má však panovat přesvědčení, že vydávání dalších dílů v pomalejším tempu potěší hráče a pomůže sérii posílit, zejména tváří v tvář slabému startu Call of Duty: Vanguard.

„Ke změně plánu může dojít až v příštím roce nebo později, protože se očekává, že letošní Call of Duty bude napravovat pošramocenou reputaci celé série,“ dodává Bloomberg. Pokud by ke změně zaběhnutého formátu došlo, studia jako Treyarch, Infinity Ward, Sledgehammer Games nebo Raven Software by se mohla vyvarovat některým dřívějším problémům, spojeným s intenzivním pracovním vytížením. Sérii by to mohlo pomoci i po obsahové a technické stránce, což by bylo nepochybně žádoucí a mohlo by to skutečně vést k lepšímu přijetí. Je však nanejvýš pravděpodobné, že se změny skutečně neprojeví hned – pokud vůbec vejdou v platnost – a Microsoft bude muset coby nový majitel Activisionu vážit, zda by tím nedošlo k příliš velkému propadu příjmů.

To by ovšem mohl řešit scénář naznačený výše, ke kterému se více, či méně otevřeně klaní i Phil Spencer. Ačkoliv to může znít jen jako populismus nebo něco, co by napadlo každého, dá se pravděpodobně očekávat, že Microsoft nebude chtít portfolio získané za necelých 70 miliard dolarů držet příliš u země, jak se poslední dobou v Activisionu dělo. Vedle her od Blizzardu má právě Activision potenciál schovaný v řadě dalších slavných sérií, které by mohly přirozeněji v lichých letech mezi jednotlivými díly Call of Duty zaplnit mezeru a postarat se o vyrovnané cashflow, i tohle je ale v tuto chvíli jen předmětem dohadů a spekulací, které bude muset teprve začít vedení Microsoftu po dokončení akvizice potvrzovat, či vyvracet.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru