Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Call of Duty bude mít letos příběhovou kampaň

Call of Duty bude mít letos příběhovou kampaň

Infinity Ward zřejmě dělají Modern Warfare 4. Activision čeká horší prodeje než u Black Ops 4

13. 2. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2019 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Call of Duty: Black Ops 4 od studia Treyarch se odvážně zbavilo klasické příběhové kampaně pro jednoho hráče. Tak dlouho fanoušci i kritici tvrdili, že je singl v sérii vlastně zbytečný, až se je vývojáři zřejmě rozhodli vyslyšet. Treyarch vše vsadil na kombinaci tradičního multiplayeru, populárních zombíků a battle royale režimu Blackout. Od chvíle, kdy tato informace vyšla najevo, se ale upozorňovalo na skutečnost, že nikde není psáno, že za rok tomu nemůže být jinak a situace se nevrátí do normálních kolejí. Už proto, že na Call of Duty pracují různé týmy a sága se porůznu větví.

Tento předpoklad se nyní potvrzuje. Letošní díl se vrátí s úplně novou kampaní, která doplní klasický multiplayer a kooperativní módy, prozradil prezident společnosti Activision Rob Kostich při prezentaci posledních finančních výsledků. Finanční ředitel Dennis Durkin naznačil, že nový díl bude představovat velký krok pro značku a zřejmě bude nějak propojen s existující historií ságy.

Novinka nemusí podle Activisionu dosáhnout takového úspěchu jako Black Ops 4.

I když bude další Call of Duty pro Activision hlavním tahounem letošní sezóny, Durkin varoval, že novinka nemusí dosáhnout takového úspěchu jako Black Ops 4. “Máme vysoká očekávání, ale konzervativně předpokládáme, že prodeje budou nižší než u Black Ops 4,” dodal. Není to velké překvapení vzhledem k tomu, že poslední díl zabodoval a Black Ops obecně patří mezi dlouhodobě nejúspěšnější větve Call of Duty.

Call of Duty nabídlo naposledy klasickou příběhovou kampaň v roce 2017 u Call of Duty: WWII. A i když to nebyla vyloženě bomba, rozhodně nešlo o propadák. Pokud jde o novou hru jako takovou, spekuluje se, že by jí mohlo být Modern Warfare 4 od studia Infinity Ward. Kromě multiplayeru a zombíků, nebo nějaké variace na zombíky, se prý uvažuje také o režimu battle royale. K Infinity Ward se ostatně měli připojit někteří klíčoví vývojáři, kteří studio opustili v roce 2010 a odešli tehdy do nového týmu Respawn Entertainment.

Při práci na značce se v posledních letech střídají tři hlavní studia po třech letech.

Call of Duty: Modern Warfare 3 vyšlo v roce 2011 na PC, PS3 a Xbox 360. První díl Modern Warfare se v roce 2016 dočkal remasteru a spekuluje se také o možném vylepšeném druhém dílu. Při práci na značce se v posledních letech střídají tři hlavní studia po třech letech. Kromě zmíněného Treyarchu a Infinity Ward jde o tým Sledgehammer Games (Advanced Warfare, WWII). S vývojem ale opakovaně dalším studiím pomáhají i Raven Software.

Že se dočkáme moderního Call of Duty, zmiňovali v posledních týdnech a měsících opakovaně různí lidé obeznámení se situací v Activisionu. Například bývalý vývojář Infinity Ward Robert Bowling. V minulosti se rovněž hojně spekulovalo na konto pokračování Call of Duty: Ghosts, ale tyto informace smetlo hned několik zdrojů ze stolu. Infinity Ward po Ghosts z roku 2013 vytvořili naposledy Infinite Warfare z roku 2016. Mimochodem, byl to na Twitteru znovu Robert Bowling, který teď pracuje v EA, kdo jen před pár dny napsal, že nikdy nepřijde řada na Infinite Warfare 2.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru