Bývalí vývojáři z CD Projekt RED založili nové studio

Tým nese jméno Dark Passenger a pracuje na akčním multiplayeru z feudálního Japonska

Zdroj: Dark Passenger
29. 7. 2022

Někdejší vývojáři z polského studia CD Projekt RED, kteří se podíleli na cutscénách ve třetím Zaklínači i Cyberpunku 2077, dali dohromady nové studio s názvem Dark Passenger. Sídlí ve Varšavě a v současnosti v něm kutí svou první hru. Její jméno zatím neznáme, už nyní však víme, že se bude jednat o multiplayerovou akci zasazenou do feudálního Japonska. A jelikož tým nabírá nové kolegy, dozvídáme se prostřednictvím informací určených pro případné zájemce i nějaké ty další informace.

Studio založil Jakub Ben s Pawelem Kuletou, Marcinem Michalskim, který se věnuje gameplayi, a Magdalenou Furman, jež je animátorkou 3D postav. Nyní shánějí velké množství budoucích spolupracovníků všech možných pozic a uplatnění, mezi nabídkami nechybí pochopitelně programátoři, ale ani designéři, animátoři nebo zvukaři. V Dark Passenger však na nic nečekali a oznámili práce na svém prvním projektu, který vzniká na Unreal Engine 5.

Jejich prvním počinem bude PVP i PVE multiplayerová hra, která nabídne i možnost kooperace. Příběh se má točit kolem svržení šóguna. Hra má obsahovat plno akce, proto bude možné se pohybovat po střechách, lézt, plížit se, zdolávat zdi po zapíchnutých šípech nebo je přeskakovat pomocí kopí. Mezi zbraněmi nebude chybět věrná katana, tantó (nůž či dýka) a wakizaši, šurikeny a mnoho dalšího, navíc má být možné si je různě upravit. A na procvičení bude k dispozici vlastní dódžó, kam bude možné zvát i ostatní. Hra nabídne i několik společenských vrstev, od vesničanů až k šlechtě nebo samurajům.

Naším cílem je vytvářet vzrušující online zážitky, které budou zaměřené na spolupráci i rivalitu.

I když budou mít všichni hráči ve hře stejný cíl, bude potřeba ho dosáhnout různými způsoby a cestami. Své plány tvůrci na svém webu popisují takto: „Naším cílem je vytvářet vzrušující online zážitky, které budou zaměřené na spolupráci i rivalitu. Fascinují nás mezilidské interakce, spojenectví, odvážné konfrontace i nečekané zvraty událostí.“

Vývojáři dále uvádí, že je vývoj hry teprve v první fázi, proto si budeme muset na další informace a samozřejmě i ukázky ze hry nějaký ten čas počkat, stejně tak i samotný název. Dle webu však s jistotou víme, že má hra namířeno na PlayStation 5, Xbox Series X|S a na PC prostřednictvím Steamu a Epicu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru