Crime Boss: Rockay City, 505 Games, Bývalí autoři Vietcongu lákají na novou FPS z Asie

Bývalí autoři Vietcongu lákají na novou FPS z Asie

Půjde o atmosférickou kooperativní akci z 20. století. Něco už naznačuje první obrázek

Zdroj: InGame Studios
27. 8. 2021
Název: Crime Boss: Rockay City Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 3. 2023

Už v dubnu jsme vás na Vortexu informovali, že Jarek Kolář, který dříve pracoval na hrách jako Tajemství Oslího ostrova, 7 dní a 7 nocí, Flying Heroes, Vietcong, Mafia II a III, ale i ve studiích Bohemia Interactive nebo BadFly Interactive, společně se svými kolegy založil nový tým InGame Studios. Sídlí v Brně a pracuje na nové atmosférické kooperativní first person akci pro PC a konzole na Unreal Enginu. Z opakovaných náznaků vyplývalo, že může jít o něco v duchu populárního Vietcongu, i když ne nutně remake ani pokračování. Nyní máme k dispozici další drobnou indicii.

Na pozadí webu se objevuje první stylizovaný záběr ze hry, který potvrzuje, že fanoušci Vietcongu si stále mohou držet palce a věřit v duchovního nástupce nebo něco podobného.

InGame Studios spustili nový oficiální web, kde lze najít pár dalších drobných informací o tomto týmu a jeho projektu. Autoři znovu zopakovali, že pracují na atmosférické kooperativní first person akci pro PC a nové konzole. Přidali ovšem, že jejich hra ja zasazena do realistických prostředí v Asii a v Americe ve 20. století. Cílem je prý vytvořit zábavnou hratelnost, dynamické zážitky, nelineární vyprávění a týmovou hru. A hlavně… Na pozadí webu se objevuje první stylizovaný záběr ze hry, který potvrzuje, že fanoušci Vietcongu si stále mohou držet palce a věřit v duchovního nástupce nebo něco podobného.

Zdroj: InGame Studios

V tuto chvíli už ve studiu pracuje přes 70 lidí a jeho zaměstnanci se dříve podíleli na hrách jako Vietcong, Hidden & Dangerous 2, sérii Mafia, sérii Arma, Kingdom Come Deliverance, Dead Trigger, sérii Shadowgun, UFO, Silent Hill: Downpour, Cold War, Vigor a mnoha dalších. Jsou to podle svých slov nadšenci, kteří milují hry hrát i tvořit a chtějí být tím nejlepším studiem. Stále přitom hledají další kolegy na všechny možné pozice. Díky fotkám můžete nahlédnout také do zákulisí týmu.

Už dříve jsme psali, že Jarek Kolář studio vede. I kvůli tomu a různým náznakům se opakovaně spekulovalo o comebacku Vietcongu. Hned několik lidí z InGame Studios na něm koneckonců přímo pracovalo. Připomeneme, že i když InGame Studios vystupují jako nový tým, nevyrostla firma tak docela na zelené louce. Jádro týmu tvoří bývalí BadFly Interactive, kteří se přejmenovali a dostali novou identitu.

Pokud jde o Vietcong, InGame Studios podle Koláře určitě nebudou dělat žádná pokračování ani remake, protože to znemožňuje dostatečně inovovat. Staré značky také nesou zbytečnou zátěž minulosti. Jarek Kolář nám ovšem před časem prozradil, že by si přesto rád zopakoval válku ve Vietnamu z pohledu videohry. Přiznává, že tuto oblast nezmiňoval jen tak pro nic za nic. Už v dubnu jsme psali, že InGame Studios ukončují předprodukci a pouští do ostrého vývoje.

Více podrobností o samotném týmu a vizi Jarka Koláře najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru