Byly zveřejněny nominace na The Game Awards 2019

Byly zveřejněny nominace na The Game Awards 2019

O ceny v jednotlivých kategoriích bojuje 107 her. Česko-slovenský Beat Saber je mezi nimi

20. 11. 2019

Moderátor Geoff Keighley už dopředu lákal na svém Twitteru, že se hráči již brzy dočkají zveřejnění nominací na jednotlivá ocenění v rámci The Game Awards a svůj slib spolu s 80člennou porotou splnil. Zároveň tím bylo spuštěno veřejné hlasování, které však výsledek ovlivní jen z 10 procent. Alespoň tak to uvádí organizátoři The Game Awards na oficiálních stránkách s tím, že zbývající 90procentní podíl garantují porotě. Hráči nicméně mohou ve veřejném hlasování vybírat oblíbené tituly každých 24 hodin, ať už na stránkách ankety, nebo přímo ve vyhledávači Google, který je jedním z partnerů celé akce. Hlasování končí až 11. prosince, tedy pouhý den před slavnostním galavečerem.

Více než mechanismus hlasování jsou ale důležitější jednotlivé kategorie a hry, jejichž seznam je na některých místech i pěknou připomínkou toho, co nám uplynulý rok přinesl. Je zároveň ale nutné upozornit, že stejně jako v předchozích letech ani tentokrát The Game Awards nepokrývá všech 12 měsíců aktuálního roku, datum uzávěrky pro potenciální nominace byl letos nastaven na 15. listopadu, takže Star Wars Jedi: Fallen Order, případně Shemue III už zahrnuty nebyly a přesouvají se do ankety v příštím roce. Nejnovějším titulem tedy zůstává Death Stranding, který je současně zastoupen v 7 kategoriích s tím, že se objevuje prostřednictvím herců Madse Mikkelsena a Normana Reeduse i v osmé kategorii s oceněním za nejlepší herecký výkon.

V rámci The Game Awards dojde ale i na menší tituly v kategorii pro nejlepší nezávislou hru jako Baba is You nebo Disco Elysium; za mobilní tituly je pak výrazná Sayonara Wild Hearts a nedávno spuštěné Call of Duty Mobile.

Druhou v tomto ohledu nejúspěšnější hrou je Control od finských Remedy – hra získala šest nominací a stejně jako v případě Death Stranding i herci z Controlu bojují o cenu za nejlepší herecký výkon. Dalšími výraznými tituly pak jsou Sekiro: Shadows Die Twice, Resident Evil 2 či The Outer Worlds s tím, že kategorii pro nejlepší hru roku doplňuje nad rámec všech jmenovaných her ještě Super Smash Bros. Ultimate. V rámci The Game Awards dojde ale i na menší tituly v kategorii pro nejlepší nezávislou hru jako Baba is You nebo Disco Elysium; za mobilní tituly je pak výrazná Sayonara Wild Hearts a nedávno spuštěné Call of Duty Mobile. Zajímavá je také kategorie pro live service hry, tedy takové, které sice nevyšly letos, ale stále se prostřednictvím nového obsahu rozvíjí. Spadá sem pochopitelně Fortnite či Destiny 2, nechybí ale ani MMORPG Final Fantasy XIV a především komunitou milovaný Rainbow Six Siege.

Z pohledu česko-slovenských hráčů je nicméně tou nejžhavější kategorie pro nejlepší VR/AR hru, kde své zastoupení již podruhé našel Beat Saber. Ve společnosti titulů jako Blood & Truth a No Man‘s Sky tak budou lidé z Beat Games s napětím čekat, jestli to konečně vyjde, vzhledem k tomu, že loni jim prvenství vyfoukl Astro Bot Rescue Mission od Sony. Nadšená reakce vývojářů na nominaci samozřejmě přišla obratem, fanoušci jsou nadšení a i my bychom si přáli, aby to po Golden Joystick Awards, Game Developers Choice Awards či D.I.C.E. Awards dopadlo i v prosinci u Geoffa Keighleyho.

Jak už bylo uvedeno výše, hlasovat můžete na oficiálních stránkách, nebo prostřednictvím formuláře od Googlu, slavnostní večer se uskuteční z našeho pohledu 13. prosince od půl třetí ráno a potrvá dlouhé dvě hodiny.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru