Bully 2 bylo zrušeno, říká bývalý zaměstnanec Rockstaru

Bully 2 bylo zrušeno, říká bývalý zaměstnanec Rockstaru

Jimmyho letní dovolená prý interně neuspěla, o nové verzi už vývojář nic dalšího neví

17. 7. 2019

Vedle Red Dead Redemption a Grand Theft Auto volají příznivci Rockstaru často také po návratu akční adventury Bully. V původní verzi pro PlayStation 2 vyšla už v roce 2006 a představila světu výrostka Jimmyho Hopkinse, který se musel vyrovnat s nelehkým životem na bullworthské střední. Hra nabídla řadu vtipných miniher, nechala hráče šikanovat ostatní studenty a představila řadu podivných postav, s nimiž Jimmy spřádal své ďábelské plány. Snad i pro určitou nekonformost je hra všeobecně oblíbená a v průběhu let se objevilo několik náznaků, že Rockstar skutečně pracuje na pokračování. Posledním z nich bylo únorové vyjádření technického designéra Alexe Martense z Rockstaru, že je Bully 2 ve vývoji. Posléze se ale sám Martens redaktorům webu Comicbook ozval s tím, že informace rozhodně nepochází od něj a k účtům na sociálních sítích, spojených v této souvislosti s jeho jménem, nikdy neměl přístup. Hráči tak zůstávají v nejistotě a jejich náladu nezlepšují ani nové informace, že byl vývoj Bully 2 už minimálně jednou zrušen.

Zprávy přináší známý insider Fika122, který se spojil s jedním z bývalých zaměstnanců Rockstaru New England a bez větší námahy od něj vyzvěděl řadu zajímavostí, týkajících se obsahu hry a detailech spojených například s novými vtípky. Jako důkaz poskytl facebookovou komunikaci a s ověřením identity zmiňovaného vývojáře přispěchal i další insider SWEGTA, který se hrám od Rockstaru podrobně věnuje na svém youtubovém kanále. Můžeme tedy považovat následující informace za věrohodné, zvlášť když jsou v souladu s dříve uniklými artworky a vzájemně se potvrzují – vývojář i uniklé obrázky totiž naznačují, že se hra měla odehrávat v prázdninové lokalitě během léta.

Poblíž nebyl žádný letní tábor ani město, které by bylo možné prozkoumávat. Rozhodně jste také neměli nevlastní sourozence, se kterými byste přicházeli do styku.

„Neexistující hra rozhodně nebyla o Jimmyho prázdninách v obřím domě jeho otčíma. Poblíž nebyl žádný letní tábor ani město, které by bylo možné prozkoumávat. Rozhodně jste také neměli nevlastní sourozence, se kterými byste přicházeli do styku,“ píše krypticky oslovený vývojář. Na hře prý pracoval několik let do doby, než byl v roce 2009 neočekávaně z Rockstaru vyhozen, konkrétně pak měl na starost nejrůznější vtípky nebo třeba systém horolezení. „Rozhodně jsem do hry nepřidal pasti s nástražným drátem (tripwire, pozn. red.), která využívala fyzikální systém lana z Red Dead Redemption. A také jsem nepřidal možnost skočit po hlavě do popelnice, abyste se schovali před někým, kdo vás pronásleduje,“ dodává vývojář. V dalších odpovědích pak stvrzuje, že zmiňované artworky jsou s nejvyšší pravděpodobností skutečné, bez ohledu na to, že si vývojář vzpomíná pouze na postavu pošťáka. Ostatní uniklé obrázky totiž pochází ze stejné sady a byly očividně kresleny v jednotném stylu, takže fanoušci mají jasno a jsou o to víc smutnější.

Vývojář totiž potvrdil, že před jeho odchodem byla hra zrušená a v současné chvíli už není schopen říct, zda byly práce obnoveny, či nikoliv. My se tak můžeme pouze dohadovat, co za interním neúspěchem projektu stálo – zda šlo například o předpověď nízkého počtu prodaných kusů, nebo třeba o nutnost soustředit se na jiné projekty. Jediným stoprocentně ověřitelným faktem tak v tuto chvíli pořád zůstává, že Bully čítá pouze jeden díl a na oficiální oznámení pokračování musíme vytrvale čekat. Jestli se dočkáme, je složité odhadnout, malou naději ale vyvolává alespoň prohlášení šéfa Take-Two Strausse Zelnicka, který během E3 vyslovil zájem, zkrátit dobu mezi jednotlivými hrami od Rockstaru. A něco menšího by se mezi Red Dead Redemtpion 2 a GTA 6 určitě hodilo…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru