Bulánci, SleepTeam, Bulánci dnes spouští online multiplayer

Bulánci dnes spouští online multiplayer

Přispěvatelé se již mohou pustit do lítých bojů, ostatní hráči se budou moci zapojit později

Zdroj: SleepTeam
Název: Bulánci Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 21. 9. 2023 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 21. 9. 2023

Pokračování Bulánků dnešním dnem vstupuje do další a velice důležité fáze vývoje, jíž je spuštění online multiplayeru. Na tuto herní variantu mnoho hráčů dlouho čekalo a už od dnešních 10 hodin budou moci poměřit síly napříč internetem, a ne jen v gaučové kooperaci u jedné klávesnice, jak tomu bylo doteď. Bulánci během posledních týdnů zažili už několik zkušebních kol, během nichž multiplayer a jeho funkčnost testovali dobrovolníci z řad fanoušků. Nyní okusí multiplayerový mód i podporovatelé ze Startovače a později bude zpřístupněn i všem ostatním majitelům hry.

Vývojáři ze studia SleepTeam podle svých slov usilovně pracovali na postupném vychytání a překonání všech technických obtíží, jichž nebylo zrovna málo, aby se mohli ve vývoji posunout dál a očekávaný multiplayer konečně nabídnout i širší veřejnosti. Přispěvatelům byly postupně rozeslány informace o spuštění betaverze online multiplayeru včetně přístupových údajů, aby se mohli připojit už nyní a začít trénovat na ostrý start se vším všudy a hlavně se všemi. „Vy ostatní nezoufejte. Pokud Bulánci vydrží prvotní nápor, překlopíme multiplayer do ostrého provozu a budete se moci do polštářového běsnění zapojit i vy,“ uvádí pak vývojáři na svém Discordu. „Jsme si dobře vědomi, že jde o jednu z nejočekávanějších funkcí vůbec, a bez okolků přiznáváme, že její vývoj trval déle, než kdokoliv z našeho vývojového týmu čekal. V průběhu příprav jsme se museli potýkat s některými omezeními, které představuje například slíbený multiplayer napříč platformami či další vpravdě specifické limitace,“ doplňují ještě zástupci SleepTeamu.

Navzdory předchozím testům nadále upozorňují, že se mohou objevovat chyby a některé věci bude ještě potřeba odladit. Proto bude možné přímo ve hře případné nalezené nedostatky v multiplayeru hlásit, aby se jim mohli vývojáři věnovat. „Bulánci sice působí jako velmi jednoduchá hra, ale mají řadu významných specifik – například mechanismus hry, který vykresluje přesnou dráhu střely,“ doplnil programátor Michal Červenka. „Vzhledem k online hraní je nutné, aby stejnou dráhu viděl každý hráč, který se na mapě vyskytuje, přičemž i kvůli sebemenšímu zpoždění by byla hra nehratelná. Nejde o běžnou funkci, která by se ve hrách vyskytovala, i proto multiplayer postupně nabíral zpoždění, nemluvě o kombinaci se stále se vyvíjející technologií Epic Online Services, na které je P2P postavený,“ dovysvětlil. Navíc to bude zcela poprvé, co bulánčí multiplayer zažije tak velký nápor.

Vývojáři rovněž připomínají, že všichni přispěvatelé nedávno obdrželi dva balíčky s dalším obsahem, jejichž součástí byl soundtrack a tapety, ale objeví se i něco nového.

Na základě dotazů a proseb se do hry pro jednoho hráče vrací i trénink, respektive elitní výcvik, pro překonávání skóre na jednotlivých mapách. Nebude chybět ani neviditelnost či nekonečná munice, nově však bude možné porovnat skóre i s ostatními hráči online. Nad rámec toho vývojáři rovněž připomínají, že všichni přispěvatelé nedávno obdrželi dva balíčky s dalším obsahem, jejichž součástí byl soundtrack a tapety, ale objeví se i něco dalšího. Také zmiňují spolupráci s e-sportovou organizací eSuba, jejíž členové pomáhají s hratelností. Rozvoj v oblasti e-sportu navazuje na turnajové střety v původní hře.

Novinkou pak je desková hra pro dva až čtyři hráče Odpočívej v pokojíčku, která sice nevznikla přímo zásluhou SleepTeamu, ale s jejich požehnáním, drobnou výpomocí a pod jejich dohledem. Zuřivé bitvy je tak možno svádět i offline na stole za pomocí figurek a kartiček. Vývojáři každopádně dodávají, že tímto novinky nekončí a že se zase brzy ozvou, protože chystají něco dalšího.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru