Brzy se začne natáčet nový film Mortal Kombat

Brzy se začne natáčet nový film Mortal Kombat

Po dlouhých letech příprav a odkladů se projekt konečně rozjíždí. Vznikne v Austrálii

14. 5. 2019

V Austrálii se začne natáčet nová filmová adaptace kultovní bojovky Mortal Kombat, která se jen před pár týdny dočkala nejnovějšího herního dílu. Předprodukce by měla začít už tento měsíc. Na jeho realizaci přitom fanoušci čekali poměrně dlouho. O režii se má postarat debutant Simon McQuoid, který se až dosud pohyboval ve světě reklamy. V roli producenta se snímku ujal ostřílený James Wan podepsaný pod hitem Aquaman, ale především horory Saw, Insidious nebo V zajetí démonů. Scénář napíše Greg Russo, který dosud nemá na kontě jediný film. Přitom má dělat kromě Mortal Kombatu i na scénářích dalších herních adaptací: Resident Evil, Saints Row a F.E.A.R.

Reboot by se měl zaměřit na úplně novou postavu jménem Cole Turner. Má to být třicetiletý ovdovělý boxer z Filadelfie a po jeho boku se samozřejmě ve filmu objeví další známí hrdinové ze hry.

Podle informací z loňského roku by se reboot měl zaměřit na úplně novou postavu jménem Cole Turner. Má to být třicetiletý ovdovělý boxer z Filadelfie a po jeho boku se samozřejmě ve filmu objeví další známí hrdinové ze hry. Greg Russo coby scénárista nevzbuzuje velkou důvěru, ale tvrdí o sobě, že je velký hráč. Podobně se to má s režisérem Simonem McQuoidem. Toho ale zase mají k projektu předurčovat některé herní reklamy, které v minulosti točil. Detaily o premiéře ani obsazení zatím neznáme. Ale jestli tam nebude hrát Christopher Lambert, není to žádný Mortal Kombat, to si pamatujte!

Sága Mortal Kombat pronikla do světa filmu a televize už opakovaně. Kromě toho, že inspirovala knihy i komiksy na stříbrném plátně debutovala v roce 1995 prostřednictvím stejnojmenného filmu. O dva roky později pak na něj navázalo pokračování s podtitulem Annihilation, neboli Vyhlazení. První díl s Christopherem Lambertem od režiséra Paula W.S. Andersona (Horizont události, Resident Evil) si navzdory objektivním nedostatkům vybudoval pověst filmu, který je sice slabý, ale vlastně docela zábavný ve své naivitě.

V jedné z adaptací Mortal Kombatu si zahrála i Jeri Ryan známá jako Sedmá z devíti ze seriálu Star Trek: Voyager.

V roce 2010 vznikl dobře hodnocený osmiminutový kraťas Mortal Kombat: Rebirth, v němž si zahrála třeba Jeri Ryan známá jako Sedmá z devíti ze seriálu Star Trek: Voyager. Cílem bylo přesvědčit majitele práv, aby znovu rozjel filmovou ságu. V roce 2011 pak skutečně společnosti New Line Cinema a Warner Bros. oznámily, že se režisér krátkého filmu Kevin Tancharoen ujme rebootu a scénář napíše Oren Uziel. Jenže o dva roky později z projektu Tancharoen vycouval. V roce 2015 se filmu ujal James Wan a od roku se spekulovalo o režii Simona McQuoida.

Kromě toho jsme tu ale měli i pár televizních pokusů o Mortal Kombat. V roce 1996 to byl třináctidílný animovaný seriál s podtitulem Defenders of the Realm a v roce 1998 hraný Mortal Kombat: Conquest u nás známý pod názvem Na život a na smrt. Ten už měl 22 epizod. A konečně v roce 2010 si na základě úspěchu kraťasu Rebirth Warner objednal seriál Mortal Kombat: Legacy. Také ho točil Kevin Tancharoen a měl 19 dílů po 9 až 12 minutách. První sezóna debutovala v roce 2011, druhá měla premiéru o dva roky později.

Tak jak to podle vás dopadne tentokrát? Bude to hit, anebo brak?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru