Brněnské studio THQ se jmenuje Ashborne Games

Soustředit se bude na simulace, strategie a RPG. Povede ho bývalý šéf vývoje Arma 3

Zdroj: koláž, Vortex
9. 10. 2020

Společnost Embracer Group, pod kterou spadají vydavatelé THQ Nordic a Koch Media, oznámila v polovině září otevření dvou nových vývojářských studií. Pod hlavičkou prvního zmiňovaného vydavatele to bylo nejprve Rainbow Studios v kanadském Montréalu a krátce poté studio v Brně, které se má od první zmínky věnovat vývoji strategií a RPG. Až dosud jsme ale neznali další detaily, včetně názvu studia nebo jeho personálního obsazení. To se však s čerstvými informacemi mění a o novém studiu THQ Nordic v našem druhém největším městě už můžeme oficiálně mluvit jako o Ashborne Games.

Informaci přinesl tajemný insider s přezdívkou Biostiel, který na svém Twitteru tvrdí, že všechny zná, zatímco nikdo nezná jeho. Bez ohledu na to se ale odkazuje na český obchodní rejstřík a informace o Ashborne Games se shodují s upraveným konceptem webové prezentace nového studia, potvrzující všechny výše uvedené informace o žánrovém zaměření budoucích titulů. Zároveň se na kostře chystaných stránek objevuje informace, že studio bylo založeno za přispění THQ Nordic a českých herních veteránů, které zápis v rejstříku pojmenovává. Jedním z jednatelů Ashborne Games je Petr Kolář, který působil dlouhé roky v Bohemia Interactive a jeho nejvýznamnějšími projekty byly Arma 3 a Vigor, které vedl coby šéf celého vývoje. Druhým pak David Durčák, jenž od února letošního roku drží v rukou kormidlo studia Nine Rocks Games, které si THQ Nordic otevřelo v Bratislavě.

S největší pravděpodobností tedy dojde k prolnutí aktivit obou subjektů, byť to automaticky neznamená, že výsledkem spolupráce bude pouze jedna hra. Jak už totiž bylo zřejmé na začátku roku, v Nine Rocks Games má vznikat střílečka se survival prvky, mající pochopitelně daleko od strategií či RPG, které mají být vyvíjeny v Ashborne Games. Zapomenout pak pochopitelně nesmíme ani na Warhorse Studios, které patří pod hlavičku THQ Nordic od loňského února a i to může s týmy z Brna a Bratislavy v budoucnu spolupracovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru