Bohemia Interactive odhalí příští týden budoucnost Army

V návaznosti na seriál o historii slavné série chystá české studio speciální online prezentaci

Zdroj: ilustrační foto, Bohemia Interactive
13. 5. 2022

Vývojáři z největšího tuzemského herního studia Bohemia Interactive uspořádají 17. května od 19 hodin našeho času speciální online prezentaci, která se bude týkat budoucnosti jejich prominentní válečné série Arma. Informace se objevila před několika hodinami na sociálních sítích a letáček zve ke sledování přenosu přes platformu Twitch. Žádné bližší informace vývojáři neposkytli, pokud za ně nepočítáme očekávané spuštění odpočtu spolu s připomenutím, že by si hráči určitě neměli nechat událost ujít.

Vzhledem k tomu, že lidé z Bohemia Interactive nepřidávají k oznámení úterní akce žádné detaily, je samozřejmě nasnadě začít spekulovat, co se chystá a s přihlédnutím k tomu, že poslední velký díl – Arma 3 – vyšel před dlouhými devíti lety, je určitě na místě očekávat informace o možném pokračování. Vývojáři nicméně nenechali hráče jen tak střílet do vzduchu a po roční pauze se vrátili ke svému seriálu o historii společnosti i jejích her, aby tematicky navázali a pravděpodobně i předznamenali, o čem chtějí mluvit. Ve třetím vzpomínkovém dílu vývojářského blogu se vrací k počátkům série, která začala coby Operace Flashpoint na ostrově Everon a stočila se směrem k Armě poté, kdy majitelé licence ze společnosti Codemasters rozhodli o vlastním vývoji série. To ovšem z historického pohledu nebyla prohra, a jak bylo patrné na třech vydaných dílech, odkaz českého Flashpointu žil stále dál.

Po odmlce od vydání třetí Army je ale skutečně na čase nahlédnout do budoucnosti, což lze přímo spojit se zprávami z konce minulého roku, kdy Bohemia Interactive představila svůj nový engine Enfusion. Právě ten bude nové hry od Bohemky pohánět a je téměř jisté, že ho vývojáři postaví do popředí úterní prezentace. K dispozici byly loni v prosinci první oficiální obrázky ve vysokém rozlišení – shodou okolností zachycovaly ostrov Everon – stejně jako krátký, spíše technický teaser shrnující základní vlastnosti. Těmi je tvorba uvěřitelných světů, přívětivé prostředí pro vývoj a nástroje, využívání obvyklých postupů, propracované skriptování, škálovatelnost a v neposlední řadě rozšířená podpora modifikací, které jsou s Armou i Flashpointem nedílně spojeny. Enfusion bude nahrazovat engine Real Virtuality, na kterém běží například Arma 3, kde už ale vývojáři naráželi na technologické hranice. Co je také podstatné, v souvislosti s enginem Enfusion se mluví rovněž o plnohodnotné podpoře vývoje pro konzole, takže není vyloučeno, že úterní novinky budou relevantní i pro hráče na Xboxu a PlayStationu.

O vše ostatní se s vámi ale lidé z Bohemky podělí až po víkendu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru