Blue Box konečně zprovoznil svou aplikaci pro Abandoned

Podívejte se, co mohou spatřit hráči na PlayStationu 5. Máme krátký klip a další tajemství

Zdroj: Blue Box Game Studios
13. 8. 2021

Odhalení, jaké svět neviděl. Záhada okolo Abandoned vstoupila do dalšího dějství. A přesně, jak jsme předpokládali, ani po opakovaně odkládaném vydání speciální aplikace pro PlayStation 5 nejsme zatím o moc moudřejší. Blue Box Game Studios před malou chvilkou konečně po několika odkladech zprovoznili svou Realtime Experience, ale výsledek zřejmě většinu netrpělivých hráčů zklame.

Spuštění aplikace představuje jen první krok v řadě. V menu je zatím jediná krátká ukázka renderované v reálném čase na PS5. Takzvaný úvod. Následovat mají cinematic reveal trailer, klasický trailer a release trailer. A po nich ještě dvě gameplay dema. Přičemž to, co je zatím ze hry možné spatřit, neukazuje o mnoho víc než krátký klip, který se už před pár dny objevil na Twitteru studia, jen na pozadí kroků hraje úryvek skladby I Saw Stars od Deep Sounds.

Nálada vůči studiu byla v posledních dnech už hodně nepřátelská a kritizovat jej začali i ti, kteří autory dlouho hájili. Bez ohledu na to, zda dělají to, co říkají, anebo jde o nějaký marketingový trik. To je teď skoro vedlejší. A samo o sobě to vlastně nepředstavuje problém. Ani podobný guerillový marketing ale nelze natahovat ad absurdum a potenciální výhoda a pozornost fanoušků i médií se začíná obracet proti autorům. Dnes měli jedinečnou šanci odhalit všechny karty. Ovšem budovat napětí nelze donekonečna a i když jsme další podobnou “hádanku” očekávali, nepočínají si podle mě vývojáři zrovna dvakrát šikovně. Zejména s přihlédnutím ke katastrofální komunikaci a vlastní historii studia, která sama o sobě vzbuzuje mnohé otázky.

Více podrobností o Abandoned najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru